Jeho smyslem byla ochrana pacientů i zaměstnanců nemocnice před touto nákazou. „Počet nemocných však stále klesá, a proto od soboty zákaz návštěv už platit nebude. Přesto prosím všechny návštěvníky, kteří jsou nemocní nebo mají pocit, že na ně něco takzvaně „leze“, aby se návštěvám našich pacientů vyhnuli,“ vzkazuje ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

Od poloviny ledna do současnosti bylo ve Slezské nemocnici zachyceno pětadevadesát případů chřipky a devatenáct pacientů postihla chřipka typu H1N1. Část pacientů zůstává hospitalizovaná na infekčním a interním oddělení.

Chřipka je nemoc, kterou se rozhodně nevyplatí podceňovat a nebezpečná je především pro vážně nemocné pacienty nebo seniory. Představuje závažnou zdravotní komplikací a ročně na ni v Česku zemřou stovky lidí. Ve Slezské nemocnici se podařilo eliminovat nákazu mezi zaměstnanci díky očkování proti chřipce, které bylo pro zaměstnance zadarmo.

„V posledních měsících minulého roku se nechalo naočkovat přibližně dvacet procent personálu a na exponovaných pracovištích bylo očkováno až sedmdesát procent lékařů i sester. Považujeme to za velký úspěch, protože se tím naše nemocnice zařadila mezi nejlépe proočkovaná pracoviště v Česku,“ konstatuje primář Infekčního oddělení Petr Kümpel.