Pozitivně testovaných zaměstnanců na COVID-19 bylo k úternímu ránu třináct. Přitom v pondělí odpoledne jich bylo sedm. 

Tereza Těžká (sedící na snímku uprostřed) při natáčení dokumentu V síti ztvárnila dvanáctiletou školačku.
Tereza Těžká, rodačka z Opavy a jedna z hrdinek V síti: Pohled na muže se změnil

„V současné době máme třináct pozitivních zaměstnanců s COVID-19. Jsou z různých sekcí nemocnice. Všichni se léčí doma a jejich stav je zatím dobrý,“ řekl Deníku mluvčí nemocnice Jiří Krušina.

Další zaměstnanci jsou v karanténě. „V karanténě máme několik zaměstnanců. Je nutno sdělit, že jsme nechali během posledních dnů preventivně testovat mnoho zaměstnanců, kteří byli v kontaktu s pozitivními kolegy a jejich testy vyšly negativně. Tudíž zatím šíření nákazy nehrozí,“ pokračoval tiskový mluvčí Slezské nemocnice. 

Foto: archiv
Anděl vybírá peníze pro malého Artura, zapojili se i fotbalisté Opavy

Na veřejnost pronikly informace, že nemocnice dává do karantény oddělení, která zavírá. Tyto zprávy se podle slov Jiřího Krušiny nezakládají na pravdě.

„Krizový štáb a vedení nemocnice dělá vše proto, aby zůstal chod nemocnice bez větších omezení. V současné době fungují všechna oddělení. Pouze neurologické pacienty odkláníme do nemocnice v Krnově a FN Ostrava,“ říká a zdůrazňuje: „V současné době není ohrožen chod nemocnice. Pouze řešíme oddělení neurologické, které nepřijímá nové pacienty.“ Mezi pozitivně testovanými měl být i řidič sanitky. „Tohle mohu potvrdit. Jedná se i o jednoho řidiče ZDS, ostatní jsou po provedených testech negativní," poznamenal Krušina.

Co se týká hospitalizovaných pacientů s nákazou COVID-19, tak těch je ve Slezské nemocnici čtyři.

„Jejich stav je stabilizovaný,“ dodal mluvčí nemocnice.

Kriminalisté ze 4. oddělení obecné kriminality v Ostravě odkryli sérií kapesních krádeží napříč Ostravou, kterých se měli dopustit hned dva muži a to v období od ledna do začátku března 2020.
PODÍVEJTE SE: Tak pracují kapsáři v Ostravě, objímaní lidí, krádeže v tramvajích