Pozitivně testovaných zaměstnanců na COVID-19 bylo k úternímu ránu třináct. Přitom v pondělí odpoledne jich bylo sedm. 

„V současné době máme třináct pozitivních zaměstnanců s COVID-19. Jsou z různých sekcí nemocnice. Všichni se léčí doma a jejich stav je zatím dobrý,“ řekl Deníku mluvčí nemocnice Jiří Krušina.

Další zaměstnanci jsou v karanténě. „V karanténě máme několik zaměstnanců. Je nutno sdělit, že jsme nechali během posledních dnů preventivně testovat mnoho zaměstnanců, kteří byli v kontaktu s pozitivními kolegy a jejich testy vyšly negativně. Tudíž zatím šíření nákazy nehrozí,“ pokračoval tiskový mluvčí Slezské nemocnice. 

Na veřejnost pronikly informace, že nemocnice dává do karantény oddělení, která zavírá. Tyto zprávy se podle slov Jiřího Krušiny nezakládají na pravdě.

„Krizový štáb a vedení nemocnice dělá vše proto, aby zůstal chod nemocnice bez větších omezení. V současné době fungují všechna oddělení. Pouze neurologické pacienty odkláníme do nemocnice v Krnově a FN Ostrava,“ říká a zdůrazňuje: „V současné době není ohrožen chod nemocnice. Pouze řešíme oddělení neurologické, které nepřijímá nové pacienty.“ Mezi pozitivně testovanými měl být i řidič sanitky. „Tohle mohu potvrdit. Jedná se i o jednoho řidiče ZDS, ostatní jsou po provedených testech negativní," poznamenal Krušina.

Co se týká hospitalizovaných pacientů s nákazou COVID-19, tak těch je ve Slezské nemocnici čtyři.

„Jejich stav je stabilizovaný,“ dodal mluvčí nemocnice.