V současnosti provozuje očkovací místa v opavském Obecním domě a na kravařském zámku, kde mohou být nyní uspokojeni i neregistrovaní zájemci. Očkování tam probíhá od pondělí do pátku od 8 do 15.30 hodin. Telefonický kontakt 739 489 633 od 12 do 15.30 hodin a mailový: vckravare@snopava.cz.

V Obecním domě jsou už očkovaní pouze zájemci s potvrzenou rezervaci systémem RESERVATIC, kteří dostali SMS s časovou rezervací. Provozní doba je pondělí a středa od 10 do 18 hodin, úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 16 hodin. Telefonní kontakt: 605 197 178 nebo 739 045 603 od 10 do 15.30 hodin a mailový: vcslu@snopava.cz.

Vakcín je dostatek, ale rozšiřování kapacity očkovacích míst je limitováno počtem zdravotníků a místními prostorovými možnostmi.

Obnovil se charitativní prodej občerstvení na Horním náměstí před Slezankou. 2. prosince 2021, Opava.
Opavské „vánoční trhy“ v novém kabátě. Několik stánkařů se přesunulo do Slezanky

„Vysokou proočkovanost vnímáme jako zatím jediný účinný způsob, jak se s onemocněním Covid-19 vypořádat a vrátit život zpět do normálních kolejí. Děláme maximum pro to, abychom zvládli naočkovat všechny zájemce.co nejrychleji a nejefektivněji,“ přibližuje záměr Slezské nemocnice její ředitel Karel Siebert.

V těchto dnech jsou vyřizované potřebné formality se snahou na urychlené otevření zmíněného třetího očkovacího místa. „Jsem velmi rád, že se zájem o očkování zvyšuje, ale mrzí mne zbytečné komplikace ve stávajících místech, vyvolané nedodržováním časových rezervací. To pak v určité hodiny očkovací místo výrazně přetěžuje,“ dodává ředitel Siebert a vyzývá všechny zájemce, aby chodili přesně na ten čas, který jim byl přidělen. Seniorům pomáhá s registrací město Opava. Je jedním z prvních v republice, která podobnou službu zavedla a Ministerstvo vnitra tuto pomoc zařadilo do prestižní příručky příkladů dobré praxe.

Bezdomovci v Moravskoslezském kraji, ilustrační foto.
Bezdomovci v Opavě prchají v mrazech do noclehárny, vakcinaci moc neřeší

Opavská radnice znovu zprovoznila v přízemí Hlásky své kontaktní místo, na kterém pracovníci magistrátu pomohou hlavně seniorům s registraci na očkování zejména třetí posilující dávkou. Funguje ve všední dny od 8 do 12 hodin, je určena pro zájemce o vakcinaci, kteří nemají technickou nebo jinou možnost se zaregistrovat. Musejí mít u sebe osobní doklady a mobil, na který přijde potvrzující PIN. Na pracovníky magistrátu se ve stejném čase mohou obrátit i telefonicky na číslo 734 648 051, které však slouží jen pro dotazy.

„Tuto službu jsme zavedli zkraje roku a velmi se osvědčila. Pomohli jsme řadě občanů, kteří neměli jinou možnost, jak se zaregistrovat, protože je pro ně systém složitý. Nemají přístup k internetu nebo nemají nikoho, kdo by jim pomohl. Chceme jim nyní pomoci stejně i s třetí dávkou a proto jsme pro ně kontaktní místo opět zřídili ,“ konstatuje opavský primátor Tomáš Navrátil.