A po celý měsíc únor se alkoholu ani nedotknout. Slezská univerzita v Opavě se ke kampani letos připojila se svou vlastní soutěží SUchej únor: SUšte s rektorem! Studenti a zaměstnanci mohou udělat nejen něco pro své zdraví, ale také vyhrát cenu v podobě zdravého balíčku.

Tváří opavské kampaně se, jak už její název napovídá, stal rektor Pavel Tuleja. „Myslím si, že pročistit si jednou za čas organismus není špatné. Ukázat ostatním, že se dá žít i bez alkoholu. Chtěl bych jít příkladem. Přiznám se, že to pro mě nějak extrémně velká výzva není, protože nejsem ten typ, který by musel popíjet každý den nebo každý týden. Já si dávám alkohol příležitostně. Když se podívám zpátky, tak jsem těch suchých měsíců prožil v minulém roce více,“ říká rektor Slezské univerzity Opava Pavel Tuleja. Kromě toho bude univerzita na svém webu během února zveřejňovat sérii článků, v nichž akademičtí odborníci různých oborů univerzity rozeberou problematiku alkoholu a jeho dopadu na společnost z různých úhlů pohledu.

Kampaň Suchej únor letos poprvé pořádá stejnojmenná nově vzniklá nezisková organizace, která tuto činnost přebírá od Ligy otevřených mužů, která s nápadem v roce 2013 přišla. Účastníci „sucháče“ se mohou již tradičně zaregistrovat na www.suchejunor.cz. Ještě dodejme, že průměrný Čech vypije ročně 14,4 litru lihu, více už toho ve světe zvládnou jen v Litvě a v Moldavsku.