Areál bývalého textilního učiliště v Krnově půjde 15. listopadu do dražby.

Pozemky a budovy v této lokalitě získala Slezská univerzita v roce 1999, kdy objekty sloužily pro ubytování a stravování studentů. Poté, co se rozšířily ubytovací kapacity přímo v Opavě, v místě začalo fungovat Centrum celoživotního vzdělávání a školicí středisko. Nyní už ale areál využití nemá.

„Vzdělávací činnost pro státní správu později přešla do kompetence třetího subjektu. Slezská univerzita převedla Centrum celoživotního vzdělávání do Opavy a část areálu pronajala příspěvkové společnosti Harmonie," dodává mluvčí univerzity Karin Martínková.

Harmonie však budovy využívala přechodně do té doby, než projdou opravami vlastní prostory společnosti. Vedení univerzity nemá jak krnovský majetek využívat a podle mluvčí by ji provoz budov ekonomicky zatěžoval. „Univerzita proto nabídla navrácení areálu ministerstvu školství, které ale o nemovitosti nemělo zájem," dodává Martínková.

Představitelé univerzity se proto rozhodli majetek nabídnout ke koupi prostřednictvím dražby, kterou považují za nejtransparentnější formu prodeje. Komplex tří budov a pozemky o výměře více naž 13 300 metrů čtverečních se budou licitovat 15. prosince v Ostravě.

Podle dražební společnosti, který má zajišťovat prodej areálu, se bude začínat na částce sedm a půl milionu korun. Škola se proto rozhodla pro veřejnou aukci, kterou považuje za nejtransparentnější způsob prodeje nepotřebného majetku.

„Finanční prostředky získané výnosem veřejné dražby univerzita investuje do dalšího rozvoje svých fakult v Opavě a Karviné," uzavřela Karin Martínková.