Předpremiéru Edmonda věnuje ve čtvrtek 10. června od 19 hodin zdravotníkům jako uzavřené děkovné představení. V neděli 13. června přivítá divadlo v 19 hodin už všechny návštěvníky koncertem svého sboru. V programu zazní Otevírání studánek od Bohuslava martinů, Moravské dvojzpěvy Antonína Dvořáka a 10 Sukových zpěvů pro ženský sbor.

Ve čtvrtek 17. června nabídne činohra od 19 hodin komedii Zítra to roztočíme, drahoušku. Na Horním náměstí zazní v neděli 20. června od 20 hodin pod názvem Open air gala nejslavnější operní i operetní melodie v podání operních sólistů, sboru, orchestru a baletu.

Noc na Karlštejně na nádvoří Červeného zámku.Noc na Karlštejně na nádvoří Červeného zámku.Zdroj: Slezské divadloOchutnávku z Prodané nevěsty v původní verzi nabídne operní soubor v pátek 25. června na Horním náměstí od 20 hodin a poslední červnová nabídka se týká dětí. Na Horní náměstí se v sobotu 26. června dostaví v 10 hodin Královna Koloběžka První.

Dvě červencová představení se týkají nádvoří Červeného zámku Hradec nad Moravicí. Ve čtvrtek 1. července to bude od 19 hodin už kompletní opera Prodaná nevěsta a jako Mařenka vystoupí členka souboru opery pražského Národního divadla, sopranistka Jana Sibera, Jeníkem bude opavský sólista Juraj Nociar. Hned druhý den se na zámeckém nádvoří odehraje od 21 hodin muzikál Noc na Karlštejně.

Tyto plánované akce podléhají výsledkům epidemiologické situace a diváci by měli mít kromě roušky pro případné kontroly sebou i potvrzení o očkování nebo výsledek testu. Vstupenky jsou v prodeji v už otevřeném divadelním předprodeji a v případě nepříznivého počasí budou venkovní akce zrušeny.

Sezonu v pravém slova smyslu zahájí Slezské divadlo až od září. Hůř je na tom s obnovením programu Loutkové divadlo. „Do konce června už pohádky hrát nebudeme, protože naše soubory neměly možnost je nazkoušet. Budeme pokračovat jen v kreslených Pohádkách na plotě a k jejich ilustracím jsme oslovili i ZUŠ v Opavě a v Háji ve Slezsku. Žáci tuto možnost využili v rámci své on-line výuky. Alespoň tak se snažíme udržovat mezi dětmi pohádkovou náladu,“ říká vedoucí Loutkového divadla Jana Vondálová. 

Divadelní prostory se otevřou až účastníkům letních příměstských divadelních táborů, pořádaných opavským Střediskem volného času. V jejich průběhu nastudují účastníci loutkovou nebo divadelní hru, kterou pak předvedou rodičům, kamarádům a známým vždy na konci táborového turnusu.