Statutární město Opava bude ve spolupráci se Sdružením obcí Hlučínska, městem Hradec nad Moravicí, Euroregionem Silesia a informačními centry Vítkov a Budišov nad Budišovkou prezentovat zajímavá místa opavského okresu už začátkem roku na čtyřech veletrzích cestovního ruchu.

Nabídku a informace bude mít opavský okres od 14. do 17. ledna na veletrhu Regiontour Brno, od 21. do 24. ledna se představí na Slovakiatour Bratislava, od 4. do 7. února ho blíže poznají návštěvníci veletrhu Holiday World Praha a od 12. do 14. března se zúčastní veletrhu Dovolená a Region Ostrava.

„Turistická oblast bude zaměřena hlavně na letní turistickou nabídku a především na cyklistickou a poznávací turistiku. Chybět však nebudou ani historické, přírodní a technické zajímavosti naší oblasti. Součástí prezentace budou také krátké filmy, které lidem představí poutavé lokality,“ přibližuje vedoucí opavského Městského informačního centra Eva Balarinová zvolený program.

Na všech čtyřech zmíněných veletrzích se turistická oblast Opavské Slezsko bude prezentovat v rámci expozice Moravskoslezského kraje. Grafickou podobu stánku, samotnou expozici i kompletní technický servis hradí Moravskoslezský kraj zčásti ze svého rozpočtu a též spolufinancováním z rozpočtu Evropské unie v rámci projektu Kraj mnoha barev a příležitostí II.

Nedílnou součástí propagace Moravskoslezského kraje bude kulturně zábavný program, který podtrhne rozmanitost a rázovitost kraje.