“Opava je krásná, já jsem z Chrudimi, 250 km odtud, Opavu jsem neznal. Když jsem město s manželkou procházel v čase příprav, zjistil jsem, že je tady spousta vhodných námětů k realizaci, proto nápad pracovat s tématy památek Opavy, tak vznikl koncept, na kterém jsme pracovali s paní primářkou a paní vrchní zdejšího oddělení. Pak následně vznikl název Opava na dlani,” přibližuje podrobnosti z příprav Libor Škrlík.

V současné době jde o malby na schodišti z přízemí do prvního patra a práce budou pokračovat v několika fázích. Momentálně vznikají malby s motivy historických objektů Výstavní budovy Slezského zemského muzea, Hlásky, České spořitelny a Minoritského kláštera. Obnova pavilonu H v této formě těší i ředitele Slezské nemocnice Karla Sieberta.

„Jsem velmi rád, že se dále zvelebuje, mnozí pacienti se tam zastavují a obdivují malby už teď, v čase jejich vzniku. Věřím, že zkrášlené prostředí bude bez výjimky těšit všechny příchozí," nadšeně konstatuje Karel Siebert. Generálním finančním patronem opavského projektu je Opavan Petr Wagner, generální ředitel zásilkové firmy PackWay s.r.o. (dříve Magnet) a celý projekt zastřešuje Nadace Zdeňky Žádníkové.