Jeho příběh s tragickým koncem si jistě řada z vás pamatuje. Marcela Janoška hledaly od letošního posledního ledna desítky policistů, hasičů, vojáků i dalších dobrovolníků v okolí Hradce nad Moravicí. Šestatřicetiletý profesionální voják z opavské posádky se totiž vydal do okolních lesů na běžkách a už se nevrátil.

Našlo se jen jeho auto zaparkované v Hradci. Po několikadenní pátrací akci však další snahy o jeho nalezení zmařila sněhová kalamita. Do strání a údolí řeky Moravice se tak pátrači vrátili až v březnu.

V pátek 26. března pak oznámil policistům manželský pár chatařů z chatové osady Rosoly, že při procházce podél řeky Moravice pod Weisshuhnovým splavem nedaleko Žimrovic nalezl lidské tělo. Kriminalisté následně vydali zprávu, že se jedná o pohřešovaného vojáka, který zemřel na podchlazení a umrznutí.

„Je pravděpodobné, že muž v terénu zapadl a nebyl schopen se dostat dál. Svou roli v tom asi sehrálo i množství sněhu,“ vysvětlil tehdy mluvčí opavské policie René Černohorský s tím, že se neprokázalo cizí zavinění, a proto byl případ odložen.

Místo, kde byl mrtvý Marcel Janošek nalezen, dnes připomíná pomníček, který vidíte na fotografii.