V té době měli už všechny silnice v regionu sjízdné, i když některé je dobré projíždět se zvýšenou opatrností. To se týká silnic třetí třídy na Vítkovsku i Budišovsku, ale rovněž i vozovek kolem Hrabyně.

Hasiči vyprošťovali na Krnovsku zapadlý sypač, pomohl speciál z Opavy.
OBRAZEM: Hasiči vyprošťovali na Krnovsku zapadlý sypač, pomohl speciál z Opavy

„Od pátečního poledne do pondělního rána jsme chemicky ošetřili dva tisíce kilometrů, inertovou drtí tisíc sto kilometrů a směskou devět set kilometrů silnic na Opavsku. Spotřebovali jsme na to sto šedesát tun soli, čtyři sta tun drtě a devadesát kubíků solanky,“ konstatuje vedoucí opavského střediska Petr Kudela.

Technika dostala pořádně zabrat a v současnosti probíhá její nutná údržba. Silničáři stále dočišťují zálivy vozidel městské hromadné dopravy a křižovatky. Tak napilno, jako během uplynulého víkendu, by výhledově přece jen neměli mít.

Podívejte se, jak vypadala nedělní cesta autem z Holčovic do Krnova. 28.11. 2021
Region pod sněhem, Deník zkusil trasu Holčovice-Krnov, jaké byly cesty

Podle týdenní předpovědi počasí není očekávané intenzivní souvislé sněžení a mělo by mrznout.

„Štědrá sněhová nadílka uplynulých dnů nás nepřekvapila, protože byla očekávaná. Sníh byl však těžký a svou váhou lámal stromy, které padaly na silnice. V tomto směru nám velmi obětavě pomáhali hasiči, kteří je odstraňovali. Podobně jako my měli též oni nepřetržitou směnu,“ dodává Petr Kudela. 

Vánoční výzdoba ve slezské metropoli. 28. listopadu 2021, Opava.
Jako z pohádky, adventní Opava se schovala pod sněhovou peřinu, podívejte
Rozsvícení Bredy, Opava, 27. listopadu 2021.
Advent v Opavě, místo stromku se rozzářila chátrající Breda a bylo to dojemné