Sníh začal padat už během pátečního dne a výsledkem byla slušná sněhová nadílka. „Tolik sněhu v prosinci jsem už dlouho u nás v Opavě nezažila,“ pousmála se Kamila Němcová. „Děti mají radost, určitě půjdeme sáňkovat. Kéž by to vydrželo až do Vánoc,“ dodala jedním dechem.

Co se týká cest, tak jsou aktuálně vcelku sjízdné, až na ojedinělé komplikace. Například za Milostovicemi uvízl autobus. Celkově ale bylo sobotní dopoledne na Opavsku ve znamení odklízení sněhové nadílky.

Zimní počasí, příval čerstvého sněhu, 2. prosince 2023, Ostrava.
Sněžení na Moravě a ve Slezsku v sobotu komplikovalo nejen dopravu

U Stříbrného jezera šla dokonce do akce i benzinová ruční sněhová fréza. „Nyní už to jde, včera před půlnoci, když jsem šel na procházku se psem, tak cesta u nás v ulici prohnuta nebyla,“ prozradil obyvatel Otic Radek Vajda. Ve Slavkově pak byl k vidění i první běžkař.

Hokejisté nehrají

Na sobotu jsou naplánované v okrese různé vánoční akce. Jejich konání sníh na rozdíl třeba od fotbalové FORTUNA:LIGY rozhodně neohrozí. Své utkání kvůli sněhové kalamitě v sobotu neodehrají na ledě brněnské Techniky ani opavští hokejisté.

V Malých Hošticích proběhne na Dvořákově ulici Alpský den. „Sníh nás nestaví, čerti budou a budete to velké,“ řekl Denis Neminář s pořádajícího spolu Botumeszkame. Bohatý program v Malých Hošticích odstartuje ve 14 hodin.

Čerstvý sníh na vozovce může tento víkend zkomplikovat provoz na území celého Moravskoslezského kraje, prosinec 2023.
Kde jsou sypače? Zima udeřila i na Moravě a Slezsku, silnice by měly být sjízdné

„Počasí je nádherné a vše se připravuje. Začínáme ve 14 hodin. Je přislíbeno nejen taneční vystoupení žáků ZŠ Kylešovice, koncert hudební skupiny P.E.T.R, reprodukovaná hudba DJ Pavla Laciaka, ale už bublá i svařák - punč a něco k snědku taky bude,“ hlásil René Černohorský, který je spoluorganizátorem akce v Kylešovicích.