Do Opavy tak přijede hlavně speciální pořádková jednotka Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, která bude v záloze pro případ, kdyby se mezi fanoušky něco strhlo. V okolí stadionu pak budou působit jednak policisté z obvodů v Opavě a okolí, ale také kriminalisté včetně psovodů a opavští strážníci.

Přímo na stadionu pak bude zesílena pořadatelská služba. „Policisté situaci sledují a jsou ve spojení nejen s opavským klubem, ale také s kolegy v Brně a brněnským fotbalovým klubem. Kolik fotbalových fanoušků z Brna dorazí, se teď jen odhaduje, ale policisté budou připraveni,“ pokračoval Černohorský.

Redakce má také informace o nedávné výzvě brněnským fanouškům, aby svůj tým hromadně podporovali, i o jejich ne vždy korektním chování. Tyto výzvy jsou dostupné na chatech fanoušků, a tak se ví, že se do Opavy z Brna chystají přijet neorganizovaně, především auty a vlakem.

V Opavě je lze očekávat na nádraží Opava-východ před půl třetí odpoledne.

Podobná policejní opatření nejsou nijak výjimečná. V poslední době takto policisté dohlíželi při druholigovém utkání v ledním hokeji mezi Opavou a Havířovem nebo minulý víkend na zápase fotbalového utkání Moravskoslezské divize mezi mužstvy SK Kravaře a FK Dolní Benešov.