VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SOS je po třech letech vládnutí v rozkolu. Na které straně barikády kdo stojí?

Opava - Tak jako je nyní místní ČSSD rozdělena na „klučkovce a křupalovce", lidem sledujícím komunální politiku neunikl také rozkol v klubu zastupitelů SOS pro Opavu.

23.10.2013 9
SDÍLEJ:

Zasedání zastupitelstva města Opavy. Ilustrační foto.Foto: Vladimír Meletzký

Po vstupu některých zastupitelů bývalé SOS pro Opavu do Strany zelených (SZ) jsou rozděleni na zelené v čele s Pavlou Brady a na ty, kteří zůstali nezávislí v čele s Daliborem Halátkem. S nadsázkou je můžeme označit za „bradyovce a halátkovce".

Naše redakce položila některým členům SOS pro Opavu následující otázku: na kterou stranu patříte vy a proč? Zde jsou odpovědi.

Dalibor Halátek

Co se týče SOS pro Opavu, tak si nemyslím, že by byla v rozkolu. To, že se vytvořilo křídlo s jiným názorem na řešení některých bodů, je přirozený proces. Stejně tak je veřejným tajemstvím, že je v rozkolu ČSSD i ODS.

Jsme jen více otevření veřejnosti, takže každá výměna názorů se následně propírá veřejně, nicméně to je dle mého spíše projevem zdravého kolektivu, kde se lidé škrtají svými názory, kdo tvrdí něco o dokonalé spolupráci, tak žije v iluzi nebo vědomě lže. Patřím do SOS pro Opavu, za kterou jsem byl zvolen. Vrámci SOS patřím na stranu těch, kteří jsou oponenty Pavly Brady.

Jana Kašparová

Jednoznačně stojím na straně Pavly Brady. Cením si její odbornosti, pracovitosti a odvahy. Myslím si, že svou práci dělá dobře v rámci možností a podmínek, bez zbytečných gest a populistické rétoriky. Vážím si jí jako člověka.

Gabriela Mathiasová

Doba, kdy jsem pro Pavlu Brady nasadila své jméno, vystupovala na její obhajobu na zastupitelstvu a chtěla jí pomáhat, je dávno pryč. O mé podněty a názory nestála, spíše ji obtěžovaly, postupem času čím dál víc. To nijak nekritizuji, je to její právo a volba. Má své vize a představy o věcech.

Ačkoli přinejmenším v případě pronájmu Rybníčku je to velká škoda. Od čeho se však chci osobně rozhodně distancovat, je její řešení personálních záležitostí. Lidé, kterým mělo být podle mého názoru veřejně poděkováno za práci pro město a měli odcházet ve vší úctě, odcházeli s nálepkami manažerských pochybení, což bylo veřejně vyhlašováno. V horším případě byli navíc podezíráni z podvodů, ty se ale následně nikdy neprokázaly.

Na mysli mám konkrétně bývalého ředitele dopravního podniku Hynka Woitka, obě bývalé ředitelky OKO Irenu Šindlerovou a Danielu Pekárkovou a také ekonomicko-technického manažera SFC Radima Matýska.

Petr Baránek

Sám sebe vnímám jako příznivce (Pavly Brady pozn. red.) a s tím je v mých očích spojena i kritika. Pokud by mi byl lhostejný osud současného vedení města nebo Pavly Brady, chceme-li to takto konkretizovat, přecházel bych s úšklebkem všechny přehmaty a chyby, po vzoru zaslepených uctívačů jí pochleboval, říkal, že je nejlepší na celém světě a nechal ji, ať se v tom utopí sama.

Tak to ale nevnímám. Je-li důvod, jsem kritický a svou kritikou se snažím dát konstruktivní zpětnou vazbu, která, jak doufám, povede ke zlepšení věcí. Rozhodně nepatřím mezi zaslepené a nekritické uctívače, spíše bych se nazval kritickým příznivcem.

Hana Brňáková

Je pravdou, že Klub zastupitelů SOS pro Opavu je v současné době tvořen členy a sympatizanty SZ v čele s Pavlou Brady a nezávislými nestraníky soustředěnými kolem Dalibora Halátka. Na Daliborovi si cením toho, že se vůči druhým chová slušně a korektně. Umí naslouchat, respektuje odlišný názor a přemýšlí o něm. Je schopen sebereflexe. Vystupuje přirozeně, věcně argumentuje.

Úspěšně vyjednává nejen v záležitostech spadajících do jeho gesce. Neposuzuje věci jednostranně, rozhoduje se uvážlivě. Má jasné vize a koncepční myšlení. Má přirozený smysl pro humor a dokáže povzbudit a motivovat. Po třech letech spolupráce, jak jsem ho mohla poznat, v něm vidím člověka, který pracuje, jak nejlépe dovede ve prospěch občanů našeho města a ne pro svoje politické ambice.

Pavel Stehlík

Určitě mohu potvrdit, že situace v našem klubu SOS není jednoduchá. Názorové rozdíly mezi námi jsou. Mnohdy se při hledání správných řešení pohádáme. Hledáme kompromisy. Ne vždy úspěšně. Co je pro mě v této chvíli stěžejní, je ta skutečnost, že členové klubu SOS si nedávno znovu potvrdili, že mají i nadále zájem být spolu a spolu dál pokračovat v realizaci našeho programu.

Má podpora Pavly Brady nevychází ze slepé a bezhlavé oddanosti. Neznám člověka bez chyb. Podporuji Pavlu Brady pro její pracovitost, schopnost být vůdčí osobností i tahounem.

Olga Pavlíčková

Nemyslím si, že by v našem klubu byli pouze příznivci nebo pouze kritici Pavly Brady. Neexistují dva tábory. Nebo alespoň já to tak nevnímám. I když se v mnohém lišíme, vnímám Pavlu Brady jako člověka mi velmi blízkého, se kterým sdílím stejné hodnoty a stojím za ní jako za lídryní naší kandidátky. Věřím, že stejně jako všichni ostatní členové našeho klubu zastupitelů.

Autor: Zuzana Urbánková

23.10.2013 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Opavsku zvítězilo ANO

SK Dynamo České Budějovice – Slezský FC Opava 2:1
1 26

II. LIGA: České Budějovice - Opava 2:1

KOOPERATIVA NBL: Opava - Děčín 87:71

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Opavští basketbalisté jedou dál na vítězné vlně. V sobotu večer si v městské víceúčelovce vyšlápli na těžkého soupeře z Děčína. Ve druhé půli svého protivníka jasně přejeli a nakonec si dokráčeli pro zaslouženou výhru v poměru 87:71.

Z nemocnice zbyly jen střípky

Kdysi vyhlášená nemocnice ve Vítkově už řadu let nefunguje. Alespoň ne tedy tak, jak byli lidé zvyklí. Nemocniční oddělení nahradily odborné ambulance či léčebna dlouhodobě nemocných (LDN).

OBRAZEM: Herečka Dana Morávková přijela na módní přehlídku

Herečka Dana Morávková zavítala ve čtvrtek vpodvečer do Opavy. Důvodem byla módní přehlídka na Ostrožné ulici.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení