Na tom, že SOS zůstane tam, kde je, se prý mělo rozhodnout na nedávném setkání zástupce EDS Luky Badera s představiteli celostátního vedení české strany v Praze.

Jak dále vyplývá z Kolomazníkova vyjádření, Brady měla být odvolána z pozice místopředsedkyně strany v prosinci roku 2010, ale to odmítla, bránila se proti tomuto rozhodnutí u Městského soudu v Olomouci a dále neoprávněně zastávala funkci jak v SOS, tak v EDS.

Ačkoli poté soud vyšší instance její požadavek zamítl a výkonný výbor SOS jí zrušil členství, nadále neopustila své místo v EDS.

„Paní Brady nás v Evropské demokratické straně v průběhu loňského roku citelně poškodila a málem připravila o postavení, které jsme si tam vybudovali zástupci z České republiky zde v minulosti působili například ve funkcích generálního tajemníka a místopředsedů.

Po svém odvolání z pozice místopředsedkyně SOS totiž dál vědomě uváděla v omyl vedení EDS a na post místopředsedkyně EDS nerezignovala ani po naší písemné výzvě a upozornění na možné právní důsledky. Reálně hrozilo, že toto jednání bude mít i diplomatické následky v podobě ukončení členství naší strany v rámci EDS. Naštěstí se tento scénář nakonec podařilo odvrátit,“ tvrdí Lenka Halamová, předsedkyně Strany pro otevřenou společnost.

Pro Pavlu Brady byla informace o setkání a vyjádřeních bývalých stranických kolegů k její osobě novinkou. Nadále si pak opavská náměstkyně ale stojí za svým. „Já mohu svou verzi doložit. Mohu předložit například také několik e-mailů, kde právě paní Halamová a další člen výkonného výboru SOS Pavel Lukáš několikrát oficiálně žádají o zrušení členství v EDS. A teď mám za nějaké vyloučení nést vinu já?“ ptá se obrazně a s patrným rozhořčením v hlase Brady.

Zároveň dodává, že až zjistí k celé věci další podrobnosti, ještě se vyjádří. K tématu se tak vrátíme ještě v některém z dalších vydání.