„V silné konkurenci týmů, které reprezentovaly školy z celé Moravy a Slezska, předvedli naši žáci obou oborů, tedy mladí pokrývači i klempíři, že SOU stavební v Opavě dokáže připravit špičkové odborníky," uvedl ředitel školy Bedřich Štencel s tím, že soutěž organizovala SOŠ a SOU Vyškov z pověření Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů.

A nyní již jména vítězů. Pokrývači Jakub Kučerík a Daniel Mulidrán v tomto kole soutěže nazvané Pokrývač 2014 zvítězili a klempíři Roman Hon a Jaroslav Prokeš v soutěži Klempíř 2014 obsadili druhé místo. Mimo hodnotných cen si rovněž zajistili postup do celostátního finále s mezinárodní účastí, které se uskuteční v dubnu v rámci stavebního veletrhu Expo v Brně.

„V našem středním odborném učilišti jsme schopni velice kvalitně připravit na budoucí povolání žáky, kteří mají o řemeslo zájem. Svědčí o tom úspěchy dosažené v letošních regionálních kolech soutěží. Klademe si ale otázku, proč se právě na tato velice potřebná řemesla hlásí málo uchazečů.

Pokud projeví žáci vycházející ze základní školy zájem, připravíme je na budoucí řemeslo stejně kvalitně jako výše jmenované naše reprezentanty," doplnil Bedřich Štencel.