Areál hřebčína Františkův Dvůr zaplnili uplynulý víkend zdatní chladnokrevní koně a jejich neméně zdatní horkokrevní vozatajové. Patnáct nejlepších jednospřeží a stejný počet dvojspřeží usilovalo na travnatém povrchu o vítězství v mistrovství České republiky v jednospřeží a dvojspřeží chladnokrevných koní.

Pořadatelem byl Svaz chovatelů chladnokrevných koní a Vítkovská zemědělská, s. r. o. Stavitelem tratí byl Jaroslav Petřek.

Mistrovství České republiky v jednospřeží a dvouspřeží chladnokrevných koní.Zdroj: Deník / Petr Widenka

„Podařilo se mu vytvořit technicky náročný parkúr, odpovídající významu akce, který prověřil kvality zápřahů i jejich vozatajů bez ohledu na plemena soutěžících koní,“ pochvalovala si organizátorka Jana Voráčková.

Sobotní část se po slavnostním zahájení a přehlídce koní nesla od 10 hodin ve znamení vozatajského parkúru s překážkami, ovladatelnosti v kládě a v těžkém tahu. Nejlépe si vedl Jan Blizňák se slezskou noričkou Švarnou.

Ilustrační foto.
Zájemce o Slezský FC? Witassek: Dostali jsme nabídku

Neděle patřila rovněž od 10 hodin tentokrát dvojspřeží a znovu vozatajskému parkúru, ovladatelnosti v desetimetrové kládě a v těžkém tahu, začínajícím o váze 1400 kilogramů. Vítězem se stal Marian Sizek s polskými chladnokrevníky Lordem a Buntkem.

Počasí se soutěžícím i divákům, kterých přišlo v neděli kolem 1500, docela vydařilo, a hlavně pro děti byl připraven zajímavý doprovodný program.

Ilustrační foto Slezanka
„Slezankový“ úvěr má splatit rezerva na nový bazén
Supermarket TESCO. Ilustrační foto.
Supermarkety platí miliony za chyby při slevových akcích