Areál hřebčína Františkův Dvůr zaplnili uplynulý víkend zdatní chladnokrevní koně a jejich neméně zdatní horkokrevní vozatajové. Patnáct nejlepších jednospřeží a stejný počet dvojspřeží usilovalo na travnatém povrchu o vítězství v mistrovství České republiky v jednospřeží a dvojspřeží chladnokrevných koní.

Pořadatelem byl Svaz chovatelů chladnokrevných koní a Vítkovská zemědělská, s. r. o. Stavitelem tratí byl Jaroslav Petřek.

Mistrovství České republiky v jednospřeží a dvouspřeží chladnokrevných koní.

„Podařilo se mu vytvořit technicky náročný parkúr, odpovídající významu akce, který prověřil kvality zápřahů i jejich vozatajů bez ohledu na plemena soutěžících koní,“ pochvalovala si organizátorka Jana Voráčková.

Sobotní část se po slavnostním zahájení a přehlídce koní nesla od 10 hodin ve znamení vozatajského parkúru s překážkami, ovladatelnosti v kládě a v těžkém tahu. Nejlépe si vedl Jan Blizňák se slezskou noričkou Švarnou.

Neděle patřila rovněž od 10 hodin tentokrát dvojspřeží a znovu vozatajskému parkúru, ovladatelnosti v desetimetrové kládě a v těžkém tahu, začínajícím o váze 1400 kilogramů. Vítězem se stal Marian Sizek s polskými chladnokrevníky Lordem a Buntkem.

Počasí se soutěžícím i divákům, kterých přišlo v neděli kolem 1500, docela vydařilo, a hlavně pro děti byl připraven zajímavý doprovodný program.