Zatím se zde ale konala recesní hasičská soutěž, v níž se pět zúčastněných družstev hodnotilo podle nápaditosti kostýmů, vtipu a smyslu pro legraci. Tak mohli přihlížející vidět například družstvo Pobřežní hlídky, jehož členové si co do svalů a šarmu s filmovými hrdiny tohoto seriálu rozhodně nezadali. V jejich středu vynikal krásou, vycpaným bujným poprsím a blonďatou parukou především ten, který představoval Pamelu. Co na tom, že někteří z litultovické Pobřežní hlídky měli trochu větší bříška? „To jsou přece ty pravé svaly, “ řekla s obdivem jedna z přihlížejících obdivovatelek.

Akci, při níž se lidé skvěle pobavili, zorganizovali již pošesté velitel místních hasičů Jiří Drápal a Zdeněk Dörer. „Letos jsme vytvořili mužstvo Šmoulů. Loni jsme zase byli spermie. To bylo super. Soukali jsme se ven z takové roury a do toho hrála hudba Vangelise o stvoření světa,“ podotkl Jiří Drápal a jeho kolega Zdeněk Dörer dodal, že akce se na soukromém pozemku u kulturní památky choltického mlýna může konat díky svolení jeho majitele.

„My mu občas pomůžeme s opravami mlýna a on nám zase vyjde vstříc takto,“ pokračoval velitel hasičů. Touto recesí však zábava v Litultovicích neskončila. Večer se lidé sešli na Benátské noci a bavili se také po celou včerejší neděli. Oslavili tím znovuudělení titulu městyse pro svou obec, karmaš a otevření zbrusu nového Muzea historie Litultovic.