Vedení města vyhlásilo také třetí soutěž. „Vyhlásili jsme i ideovou soutěž na objekt na Masařské ulici, který by měl nahradit stávající blok domů,“ uvedl náměstek primátora Pavel Mališ. Práce poroty je prakticky u konce, vyhodnotila první dvě z těchto soutěží. V první, která se týká Dolního náměstí a ulice Mezi Trhy, se sešlo osm návrhů. Druhou soutěž na úpravu fasády domu na Horním náměstí obeslalo třináct architektů.

„Výsledky vyhlásíme poté, co se spojíme s komorou architektů a předseda komise podepíše závěrečný protokol,“ uvedl Pavel Mališ. Během týdne či deseti dnů podle něj plánuje vedení města uspořádat tiskovou konferenci s výstavkou návrhů ze soutěží a s výsledky soutěže se bude moci seznámit i veřejnost. „Máme představu, že občanům vystavíme návrhy z těchto soutěží,“ uvedl Pavel Mališ s tím, že prostor, kde se to uskuteční, ještě není určen a rozhodne o něm to, kolik návrhů se sejde v soutěži na úpravu vnitrobloku mezi ulicemi Masařská a Lazebnická.

Soutěže byly anonymní, ale z otevřených obálek je zřejmé, že se jí účastnili odborníci z celé republiky. „Účastnili se jí i opavští architekti, ale ne v zásadní převaze,“ uvedl Pavel Mališ s tím, že konkrétní jména by zatím nerad předjímal. Jak dále Pavel Mališ uvedl, vedení města se snaží dostát svému slibu, že peníze z prodeje městských domů chce věnovat právě na revitalizaci fasád.