Za moderátorský pult se podobně jako v minulých letech postavila někdejší Miss České republiky a současná starostka Kravař Monika Brzesková. Večerem společně s ní provázel Lukáš Hudeček.

Nouze o legraci rozhodně nebyla. Vše odstartoval náměstek opavského primátora Martin Víteček, který za Slezský FC s klubovou šálou na krku převzal cenu pro druhý nejlepší sportovní kolektiv loňska. Všechny přítomné ujistil, že klub udělá maximum, aby postoupil do naší nejvyšší fotbalové soutěže a diváky se pokusil nalákat na nadcházející derby s Baníkem. Apeloval především na barevnou jednotnost oděvu.

A že je na utkání dobře připraven, potvrdil rozepnutím košile, pod níž se ukrývalo žluté tričko SFC, a také vyhrnutím kalhot. Do klubových barev měl totiž sladěny i ponožky.

A jelikož kolektivům opět dominovali opavští basketbalisté, po vzoru minulých let muselo dojít také na hecování mezi moderátorkou Monikou Brzeskovou a trenérem BK Opava Petrem Czudkem. Prvně jmenovaná se oblékla do dresu momentálně zraněného křídelníka Kryštofa Vlčka a na pódiu se pokusila o dribling s míčem, i když kravařská starostka přiznala, že jí to její manžel doma nedoporučoval.

Před zaplněným divadelním hledištěm došlo také na roztáčení balonu na jednom prstu. To se však podařilo až Jakubu Šiřinovi. Hráč, jenž si na vyhlášení převzal cenu pro hvězdu našeho Deníku, potvrdil, že si s basketbalovým míčem výsostně rozumí.

A publikum se bavilo i v kategorii jednotlivců dospělých. Na třetím místě skončil extrémní sportovec Tomáš Petreček. Ten však byl z účasti v divadle omluven a cenu za něj měla převzít Renáta Najsrová. Když ale na pódium nakonec vystoupal malý chlapec, obecenstvo vytušilo, že je něco v nepořádku.

Dotyčný však za chvíli vše vysvětlil. Představil se jako syn Renáty Najsrové a vzhledem k nemoci své maminky ji přišel zastoupit. Zanedlouho se k němu zařadil celkově druhý muž ankety a vítěz minulého ročníku Jakub Šiřina.

Přečtěte si také: Robert Segeťa: Čekali jsme, že série bude hodně těžká

Poté se už čekalo jen na toho nejlepšího. Opavskou královnou sportu za rok 2016 se nakonec stala kanoistka Tereza Brožová, která byla oceněna hlavně za četné úspěchy ze světového šampionátu ve sjezdu na divoké vodě. Vítězka obdržela také poukaz na nové kolo.

První postřehy se snažil získat Lukáš Hudeček. Nejlepší sportovkyně Opavska 2016 se však nenechala zaskočit. Publikum rozesmála, když v nadsázce tvrdila, že s triumfem v anketě počítala. Příští rok se tento úspěch údajně pokusí napodobit. Zároveň připustila, že v jejím případě dost možná dojde ke změně sportu, přičemž nový bicykl by se jí v tomto ohledu mohl hodit.

Moderátor sice nové sportovní zaměření neodhalil, ale položil otázku, zda kolo s kanoistikou půjde nějak skloubit. „Nevím, jak by se dalo skloubit kolo s vodou," uzemnila tázajícího Tereza Brožová a rozesmála divadlo.

Přečtěte si také: OBRAZEM: Noc bojovníků

V průběhu večera se vyhlašovaly také další kategorie. Juniorům dominovali mistři světa deblkanoisté Albert Kašpar a Vojtěch Mrůzek, nejlepšími trenéry se stali kouč SFC Opava Roman Skuhravý a Vladimír Mrůzek z Kanoe klubu Opava. Mezi handicapovanými sportovci zvítězil kulturista Daniel Minster.

Kořením slavnostního vyhlášení byla také členka činoherního souboru Slezského divadla Tereza Bartošová, která zazpívala několik skladeb, mezi nimiž nechyběla například Samotářka z muzikálu Bídníci.

Výsledky ankety

Jednotlivci dospělí:
1. Tereza Brožová (kanoistka, KK Opava), 2. Jakub Šiřina (basketbalista, BK Opava), 3. Tomáš Petreček (extrémní sportovec, SK OpavaNet), 4. Lukáš Kunc (trojskokan, Sokol Opava), 5. Jiří Hruška (parkurový jezdec, JK Opava-Kateřinky), 6. Klára Horová (kanoistka, KK Opava), 7. Jan Žídek (fotbalista, SFC Opava), 8. Kristýna Pravdová (taekwondistka, Škola Taekwon-Do ITF Opava), 9. Pavla Kuklová (kladivářka, Slezan Opava), 10. Vladislava Humplíková (parkurová jezdkyně, JK Opava-Kateřinky)

Jednotlivci junioři:
1. Albert Kašpar a Vojtěch Mrůzek (kanoisté, KK Opava), 2. Eva Havránková (šermířka, Slezan Opava), 3. Jiří Zeman (trojskokan, Sokol Opava), 4. Jakub Janetzký (fotbalista, SFC Opava), 5. Jan Mrázek (kanoista, KK Opava)

Kolektivy:
1. BK Opava, muži, basketbal, 2. SFC Opava, muži, fotbal, 3. SK OpavaNet, muži, štafety, extrémní sporty, 4. Happy Sport Opava, kadeti, volejbal, 5. TJ Opava, muži, polní, kuše

Handicapovaný sportovec:
Daniel Minster (kulturista, SK PEPA Centrum Opava)

Sportovní hvězda Deníku:
Jakub Šiřina (basketbalista, BK Opava)

Trenér roku:
Roman Skuhravý (fotbal, SFC Opava), Vladimír Mrůzek (kanoistika, KK Opava)

Uvedení do síně slávy opavského sportu:
Jiří Jelínek (triatlonový trenér)