Před rokem zažívala některé města v České republice na úřadech doslova návaly řidičů, kteří si tuto espézetku na přání chtěli vyřídit. Ve městech na Opavsku se však nic podobného nekonalo a situace se nijak nezměnila ani během roku.

„V Opavě bylo minulý rok vydáno celkem třiadvacet registračních značek na přání k osobnímu vozidlu a čtyři k motocyklu. Většinou se objednávaly značky s křestním jménem vlastníka, například JARDA 001 nebo typem vozidla jako TATRA 603 a další," uvedl Roman Konečný z opavského magistrátu.

Ještě o něco menší zájem registrovali na odboru dopravy ve Vítkově. „Zájem byl a je velmi malý, sice aktuálně neznám přesná čísla, ale určitě to bylo do pěti řidičů s tím, že se jednalo o značky na osobní vozidla," uvedl vedoucí odboru Zdeněk Adamec.

Nová SPZ na přání není levnou záležitostí. Jedna značka vyjde řidiče na pět tisíc korun a vzhledem k tomu, že na autě musejí být dvě, zaplatí zájemce celkem deset tisíc. Nechat si na ni napsat přitom lidé nemohou úplně všechno. Nepřípustné jsou například vulgarity a je-li už poznávací značka jednou v systému registrována jiným majitelem, musí zájemce vybrat název nový.