Důvod? Stanjurova časová zaneprázdněnost. Stanjura se této své pozice vzdal v pátek 17. června tohoto roku. V neděli 19. června k tomu přidal i rezignaci na svoji funkci člena výboru. Z obdobných důvodů podal žádost o rezignaci ve středu 15. června i další člen Jan Gregořica.

Na důležitém postu předsedy výboru střídá Stanjuru jeho stranický kolega a zastupitel města Marek Veselý, který donedávna působil jako předseda představenstva Slezského FC Opava. Dalším novým členem se stává Jana Grygová, mladá ekonomka, která si dodělává magisterské studium na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Ostravě.

Personální změny ve finančním výboru odsouhlasilo na svém zatím posledním zasedání zastupitelstvo. Daný bod byl navíc přidán do programu jednání až dodatečně, neboť Stanjura podal svou rezignaci až tři dny před jeho konáním. Původní devítičlenný finanční výbor v čele se Stanjurou pro nové volební období byl zřízen na ustavujícím zasedání zastupitelstva města v listopadu loňského roku, a to pro volební období 2010 až 2014.