Regionální souboj, který kvůli obálkové metodě svádějí nespokojení nájemníci s Magistrátem města Opavy, se předevčírem večer stal soubojem celorepublikovým. Obě strany dostaly šanci, aby v pořadu České televize Regiony ČT24 vysvětlily veřejnosti své názory a postoje. I když pro vzájemný duel měli velmi omezený časový prostor, snažili se tuto výjimečnou možnost dokonale využít.

Stanjurovým oponentem byl člověk, jehož jméno dnes v Opavě zná snad každý zastupitel: člen petičního výboru nájemníků protestujících proti obálkové metodě Pavel Stehlík. Den poté jsme se obou zeptali, s jakými dojmy ostravské studio České televize opouštěli. Podle vyjádření primátora byl prostor vymezený jejich diskusi krátký. „Myslím si ale, že jsme stačili vyložit své vlastní názory, a já jsem také vysvětlil stanoviska koalice k prodeji bytů. Domluvili jsme se, že se potkáme na dalším jednání,“ uvedl primátor Zbyněk Stanjura.

Pavel Stehlík měl jistě jako nepolitik nevýhodu v tom, že podobný duel před kamerami sváděl poprvé. Podle jeho slov bude vedení města v čele s primátorem pracovat na seznamu domů v centru města, které si radnice ponechá. „Mám pocit, že na vedení města naše aktivity nějakým způsobem zapůsobily a že o nás alespoň vědí. Na tak krátkém časovém úseku se samozřejmě nedalo vyjádřit vše, co jsme chtěli,“ uvedl Pavel Stehlík.

Jak se dále vyjádřil, souhlasil primátor po televizním duelu s možností další schůzky a dalších jednání. Podle vyjádření šéfredaktora Redakce zpravodajství Ostrava Karla Nováka se Česká televize tomuto problému věnuje již delší dobu. „Je to problém, který se týká i jiných měst, proto jsme se rozhodli pozvat obě strany do vysílání,“ dodal.