Sto metrů dlouhá sjezdovka bude sloužit především dětem.

„Chyběla nám nějaká vyloženě zimní aktivita. Naši klienti se často ptali, zda je někde v okolí možné si zalyžovat. Během podzimu jsme se rozhodli využít kopce na přilehlé louce. Naše sjezdovka je asi o padesát procent delší, než je standard u podobných dětských sjezdovek," vysvětloval jeden z iniciátorů projektu Martin Kardaš.

Momentálně se intenzivně pracuje na tom, aby v průběhu 26. prosince byla uvedena do provozu. Připravuje se zázemí lyžařské školky a řeší se rovněž osvětlení.

V Davidově Mlýně budou soběstační i při výrobě sněhu, pořídili si totiž zařízení na umělé zasněžování. Zástupci areálu při plánování celého projektu shromažďovali informace a inspiraci na jiných sjezdovkách. „Inspirovali jsme například v Jeseníkách. Dále jsme čerpali z vlastních zkušeností a poznatků," poznamenal Martin Kardaš, jenž má odbytou letitou praxi jako lyžařský instruktor.

Kromě malých lyžařů by si na své brzy měli přijít také běžkaři. V plánu je totiž vytvoření přibližně kilometr dlouhého okruhu. Uplatnit na něm půjde klasická technika ale i bruslení.

„Zaběžkovat si sem bude moci přijít úplně každý. Trasa bude začínat u areálu a pokračovat směrem k přehradě. Trasa bude osvětlena, takže připadá v úvahu i noční lyžování. Unaveným sportovcům pak k občerstvení může posloužit restaurace v areálu," uzavřel.