Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta Služovic: Recesní hasičská soutěž patří k pravidelným akcím

Služovice - Společenské plesy, dětský maškarní ples, plesy hasičů ve Vrbce spolu s Českým červeným křížem ve Vrbce. To je výčet několika tradic, které se podařilo uchovat ve Služovicích.

23.4.2009 1
SDÍLEJ:

Recesní hasičskou soutěž budou letos ve Služovicích pořádat již potřetí.Foto: archiv obce Služovice

Tradice v obcích

„Pravidelně jsou pořádány hasičské soutěže. Dále josefovské vyhrávání, kdy skupina místních muzikantů na svátek Josefa obchází vesnici a u každého domu, kde bydlí muž či žena tohoto jména, zahrají vždy tři oblíbené písničky oslavence.

Večer je pak zakončení v místní hospůdce, kde u hudby a písniček oslaví Josefovésvůj svátek se svými přáteli a známými,“ přiblížil tradici starosta Služovic Jan Chrobák a doplnil, že takto chodí Josefům vyhrávat ve Služovicích a Vrbce již více než pětadvacet let.

V obci se dále konají Svatofloriánská setkání hasičů. „Hasiči Služovic, Vrbky a Oldřišova se scházejí vždy nejbližší neděli k čtvrtému květnu, kdy si připomínají svátek svatého Floriána, patrona hasičů. V průvodu s prapory a hudbou jdou do kostela v Oldřišově, kde je sloužena mše svatá za hasiče. Letos se koná jubilejní již dvacáté setkání,“ podotkl starosta.

Ve Služovicích slaví také Den matek a předvánoční posezení. Dlouholetou tradici má podle starostových slov turnaj v kopané starší generace pod názvem Memoriál Josefa Wihody, který pravidelně navštěvuje i družstvo z Polska.

K tradicím, které v obci zanikly, se řadí velikonoční klapání a draní peří. K obnoveným a novým tradicím pak patří vítání občánků, stavění a kácení máje, myslivecké hody, recesní hasičská soutěž, posezení u dechovky, setkání seniorů, obecní zabijačky a turnaje v malé kopané a nepravidelně turnaje ve stolním tenise.

„Všechny akce jsou hojně navštěvovány širokou veřejností a o kulturní život v obci je velký zájem,“ dodal starosta Jan Chrobák.

Autor: Lucie Orbanová

23.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Hůlka, košík, nůž, hadřík, případně mobilní telefon. To vše patří do běžné výbavy houbaře. Neplatí to však o jedenapadesátiletém muži z Ostravy, který si s sebou vzal i legálně drženou zbraň, s níž vyrazil na Opavsko.

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení