Martin Gatnar je totiž prvním miminkem narozeným v Krnově v roce 2009. Na prvního občánka roku 2009 si Krnov letos počkal až do 3. ledna, kdy se o půl šesté ráno narodil Martin Sedláček.

Jeho rodičům, Taťáně a Radimovi Sedláčkovým, přišli do porodnice pogratulovat kromě starostky Renaty Ramazanové také tajemník městského úřadu Igor Kozelek a Bohumil Králik z Aktivu pro občanské záležitosti. Kromě kytice předali rodičům dva tisíce korun na hotovosti a drobné dárky, například fotoalbum nebo dětské boty.

Maminka Martina Gatnara Marta Gatnarová jezdila do Krnova ke své oblíbené lékařce, a tak si zvykla na zdejší prostředí, že se rozhodla v Krnově také porodit.

„Vůbec toho nelituji, protože v Krnově se o nás moc hezky starají, a navíc zde mají milé sestřičky. Zaslechla jsem, že jiné opavské miminko se narodilo hned po půlnoci a stalo se pro Českou republiku občánkem roku 2009.

My máme zase první krnovské miminko, což je docela zajímavá náhoda, na kterou určitě ještě dlouho budeme vzpomínat. Asi nás dnes už pustí domů, kde se na nás hrozně těší manžel a taky děda. Oba jsou z Martínka úplně nadšeni, protože moc chtěli kluka,“ uvedla Marta Gatnarová.

„Vždy mě potěší, když slyším, že má krnovská nemocnice dobré jméno. Že ale maminky z tak velkého města jako je Opava se rozhodnou rodit v Krnově, to mě opravdu překvapilo,“ uvedla starostka Renata Ramazanová při setkání s maminkami a jejich Martínky.