Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Splnili starostové v loňském roce to, co slíbili? Ano i ne

Opavsko - Starosta Starých Těchanovic Luděk Kozák: Většinu naplánovaných akcí jsme stihli. Kvůli nedostatku financí ale moc velkých plánů nemíváme.

3.1.2008
SDÍLEJ:

Oprava mostku. Touto cestou se lidé k zámku dostanou až v polovině roku 2008. Foto: Archiv obce Raduň

Oprava fasády, výsadba aleje, získání dotací, stavba obecního domu, opravy komunikací. To jsou jen některé z věcí, které by chtěli starostové obcí na Opavsku zrealizovat v tomto roce. Naskýtá se však otázka, zda splnili to, co slibovali svým občanůmvloni. „Dá se říct, že jsme splnili všechno. Na tento rok máme ale připravenu spoustu projektů. Bude samozřejmě záležet na tom, jestli se podaří sehnat peníze,“ uvedla například starostka Raduně Ludmila Juráňová.

Zrealizovat se pak podle jejích slov nepodařilo výstavbu chodníků podél hlavní komunikace na Gudrichově ulici. „Nepodařilo se to z důvodu zpožděné revitalizace potoku Raduňka,“ podotkla Jarmila Juráňová s tím, že mají rozpracovanou dokumentaci na komunikaci a inženýrské sítě pro přibližně šestadvacet rodinných domků. „Máme rovněž rozpracovanou projektovou dokumentaci na akci obnovení staré cesty na hřbitov,“ dodala. Vše, co slíbili, splnili v Rohově. Potvrdil to starosta Daniel Procházka.

„Úkoly, které jsme si stanovili, jsme zrealizovali. Rozhodujícím faktorem byla přiznaná dotace na všechny tři akce,“ zmínil starosta a dodal, že v novém roce mimo jiné plánují opravu asfaltového krytu v průtahu obcí, opravu fasády u kaple sv. Petra a Pavla, připravit projekt na výsadbu alejí a mnohé další. „Do dvou měsíců očekáváme stavební povolení na stavbu obecního domu, na kterou bychom rádi získali dotaci,“ řekl Daniel Procházka.

Z finančních důvodů letos nezvládli opravit kapličku ve Starých Těchanovicích. „Většinu naplánovaných akcí jsme stihli. Kvůli nedostatku financí ale nemíváme moc velkých plánů,“ uvedl starosta Luděk Kozák. Z plánů na tento rok zmínil přípravu projektů a územní plán. Starosta Brumovic František Kuča prozradil, že se obci podařilo splnit vše, co bylo v plánu. „Velkou investicí byl vodojem Pustý mlýn a oprava kulturního domu,“ řekl František Kuča.

Co se týče plánů v tomto roce, uvedl investici do školních budov. „Je to z důvodu, že oslavíme 110 let existence školy,“ podotkl starosta se slovy, že v plánu je i víceúčelové hřiště a tělocvična. „Vše je ale podmíněno dotacemi z Evropské unie,“ dodal v závěru. Bolatičtí se pak mohou pochlubit tím, že se jim podařilo v uplynulém roce vybudovat podnikatelskou zónu. „Nepodařilo se nám ale získat dotaci na opravu základní školy. O tu budeme usilovat v tomto roce,“ řekl místostarosta Bolatic Martin Bortlík.

Ani v Kobeřicích se nepodařilo uskutečnit vše, co bylo v plánu. „Již několik let plánujeme výstavbu víceúčelové haly. Máme také vypracovanou studii na čističku odpadních vod. Její realizace by ale vyšla na sto milionů korun. Bohužel náš rozpočet, ze kterého se musejí hradit i ostatní provozy, na financování nestačí,“ řekl místostarosta Kobeřic Hubert Jašek. Z projektů, které se v Kobeřicích podařilo uskutečnit, jmenujme alespoň vybudování cyklostezky či parkoviště u zdravotního střediska.

3.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Hůlka, košík, nůž, hadřík, případně mobilní telefon. To vše patří do běžné výbavy houbaře. Neplatí to však o jedenapadesátiletém muži z Ostravy, který si s sebou vzal i legálně drženou zbraň, s níž vyrazil na Opavsko.

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení