V té době zchátralý objekt nutně potřeboval investice. Nový vlastník ho vybavil novými bazény včetně technologie, vybudoval v něm nové sociální zařízení, v ubytovací části vyměnil okna a provedl i další nezbytné opravy.

„Po dvou letech jsem byl upozorněn na to, že kupní smlouva je neplatná. Fond dětí a mládeže totiž hotel prodal bez svolení Poslanecké sněmovny, což jsem pochopitelně nevěděl,“ řekl naší redakci Pouba.

Hotel Belaria proto vrátí proti finančnímu vyrovnání. Předá ho letošního 30. září Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. V Hradci nad Moravicí vlastní Pouba ještě hotel Sonata a podle spekulací ho míní prodat. Tuto informaci podnikatel kategoricky popírá.

„Sonatu si každopádně nechávám, jen ji dám do pronájmu. Je to hotýlek s rodinnou atmosférou, který vyžaduje individuální přístup, a ten mu z Opavy zajistit nemohu,“ vysvětluje majitel, který se poslední dobou stává předmětem různých kuloárových zpráv.

Podle jedné zase hodlá ve svém opavském hotelu Koruna vybudovat kasino. „V hotelu Koruna hledám pouze vhodného nájemce pro svůj bar,“ sdělil lakonicky Miloslav Pouba.