Vše začalo v půl čtvrté ráno. Tehdy se sedmatřicetiletý muž z Velkých Heraltic rozhodl skoncovat se životem. V podnapilém stavu se vypravil do lesů s úmyslem se oběsit. To také zavolal svému příbuznému. Když už byl ale na stromě, vše přehodnotil a rozhodl se v životě pokračovat dál.

V momentě, kdy se pokoušel ze stromu slézt, nastala další komplikace. Upadl a utrpěl poranění na ruce. Nezmohl se na víc než opět zavolat svému příbuznému. Ten nezaváhal a vše nahlásil na tísňovou linku.

Na místo dorazili policisté z Velkých Heraltic, dopravní policisté a psovod. Hodinu a půl pročesávali lesy bez výsledku. Pak se ale ozval hlasitý štěkot patřící vycvičenému psovi jménem Kar. Ten muže našel po pachové stopě, a tím se stal hrdinou celé akce spolu s psovodem praporčíkem Petrem Kubesou.

„Největší zásluhu na nalezení má bezpochyby psovod se svým psem. Bez nich bychom ho mohli hledat hodiny,“ uvedla Dagmar Schinlerová z preventivně informační skupiny opavské policie. Muž byl poté s lehkým zraněním převezen do krnovské nemocnice.