Na stránkách www.stavbamsk.cz se volí Stavba roku Moravskoslezského kraje. A porotci nejsou vzdělaní architekti, ale laická veřejnost. Hlasovat můžete i vy.

Za loňský rok se několika zdařilými rekonstrukcemi a novostavbami může pochlubit také Opava. V soutěži o první místo zápolí celkem šest objektů ve třech kategoriích ze čtyř.

V první kategorii hlasující hodnotí stavby občanské vybavenosti, a to jak novostavby, tak rekonstrukce. Za Opavu se přihlásily Obchodní a společenské centrum Breda & Weinstein a Kulturní dům Na Rybníčku. Konkurence není malá. Mimo jiné budou soutěžit o přízeň s monstrózním Obchodním centrem Nová Karolina.

Nejvíce Opava obsadila kategorii druhou, která se nazývá Rodinné domy. O přízeň bude bojovat rodinný dům ve Slavkově, rodinný dům Na Bahně v Opavě a rodinný dům na Polní v Opavě. Rodinný dům ve Slavkově se může už pochlubit Olbrichovou cenou, kterou v letošním roce získal.

I v kategorii dopravní, inženýrské a vodohospodářské má Opava své želízko v ohni v podobě čistírny odpadních vod v Kobeřicích.

Hlasovat můžete pomocí kontaktního formuláře na výše zmíněných webových stránkách, a to do posledního květnového dne. Stavba, jež dostane nejvíce hlasů, získá zvláštní ocenění, které bude předáno přihlašovatelům stavby při slavnostním vyhlášení výsledků. Každá fyzická osoba může hlasovat pouze jednou.