„V této době od nich přebíráme dokončené práce a nastává čas k řešení možných vad a nedodělků,“ přibližuje mluvčí developerské společnosti Develon Martina Cicvárková aktuální stav.

Během několika týdnů převezme stavbu od společnosti Breda & Weinstein generální dodavatel hlavního objektu, kterým je stavební společnost VCES. Výstavba bude pokračovat tak, aby mohl být dodržen termín pro otevření společenského centra Breda & Einstein. V současné době je stanoven na 15. listopad příštího roku.

Po dokončení centra by podle záměru společnosti Develon měl přijít čas na výstavbu plánovaného Slezského dvora na místě bývalé tržnice.

Jitka Hrušková

Hlas lidu: Obtěžuje stavba Opavany?

Zdlouhavá přestavba opavského pivovaru lidi rozhodně netěší, přesto si na hluk ani prašnost v okolí stavby nestěžují. Výstavba obchodního centra na místě opavského pivovaru byla zahájena již v březnu, ale přesto někteří lidé nevnímají žádný posun.

„Rekonstrukce trvá moc dlouho. Je to několik měsíců, co se s prací začalo, a mám pocit, že se s ničím nepohnulo. Naštěstí pivovar stojí mimo centrum a hlukem ze stavby neobtěžuje,“ uvedla dvaašedesátiletá Klára Latoňová. Skutečnost, že přestavba hlukem neobtěžuje, dokládá i názor třicetileté Opavanky Pavly Brodské. „Chodím okolo bývalého pivovaru každý den do práce a na hluk či prach si opravdu nemůžu stěžovat. Těší mě, že kolem stavby je čisto a nemusím kvůli stavebním omezením přecházet na protější chodník,“ řekla.

Pětapadesátiletá Věra Janová z Opavy však s rekonstrukcí celého objektu nesouhlasí. „Je to velká škoda, že tuto historickou budovu bourají a nahrazují zábavním centrem. Podle mě to byl unikát Opavy,“ řekla.

Jiní naopak za rekonstrukcí stojí a podporují ji. „Průmyslová budova nemá v centru města co dělat. Jsem ráda, že ve městě bude zábavní centrum a nebudu muset dojíždět do Ostravy. Za tu trochu hluku a prachu to rozhodně stojí. Přestavba kolemjdoucí v ničem neomezuje, což beru za velký klad,“ myslí si osmadvacetiletá Monika Levachová.

Andrea Jarošová