Stěbořická osmička. Tak pořadatelé nazvali první ročník canicrossového závodu okolo stěbořických rybníků. Na trať v délce více než pět kilometrů se postavilo okolo dvaceti mužů a žen, kratší okruh absolvovalo asi dvacet dívek a chlapců do 15 let a závodu se účastnila i téměř třicítka nejmladších dětí, které běžely s plyšovými pejsky.

Hlavní pořadatelkou závodu byla Hana Suchánková. „Jedním z pravidel závodu je, že pes nesmí běžet na volno, takže má mít postroj, jeho pán sedák a jsou spojeni," uvedla Hana Suchánková. Canicrossový závod byl otevřený všem rasám a velikostem psů a na startu byla k vidění pestrá škála psích běžců. Jedinou podmínkou byl věk minimálně jeden rok.

Většina účastníků si pochvalovala krásnou trať se zajímavým převýšením.

„Bylo to skvělé. Fenka táhla prvních pět set metrů, ale pořád běžela přede mnou. Hlavně nečuchala, nikoho jsme nepokousali a doběhli do cíle," svěřila se po závodě jedna z účastnic Blanka Kostřicová z Opavy.

Závodu se účastnila také Tereza Latochová, která pracuje jako dobrovolnice pro Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat. „Běžela jsem s pejskem, pro kterého hledáme nový domov, a chtěla jsem ukázat, že tito psi jsou stejně dobří jako ostatní," podotkla.

Podle pořadatelů se sice chybičky v závodě objevily, ale celkově panovala spokojenost. „Účast byla dobrá a pro běžce bylo počasí pod mrakem ideální," uzavřela Hana Suchánková.