V posledních dnech pronikly na veřejnost z některých médií zkazky, že už je vše dohodnuto. Nicméně jak Česká pošta, tak developeři stavějící centrum vzkazují jasně: Je to nesmysl. O plánovaném přestěhování opavské pobočky hlavní pošty z dosavadních prostor historické a zrenovované budovy na Masarykově třídě informovala veřejnost jako první naše redakce již před několika měsíci.

Od té doby se začal zvedat odpor Opavanů vůči takovémuto kroku a radnice dokonce vytvořila tým v čele s náměstkem primátora Daliborem Halátkem (nestr.), jenž má vést jednání s Českou poštou a pokusit se zabránit vylidňování centra Opavy přestěhováním pošty mimo střed města. Hlavním favoritem na nové sídlo pošty se přitom měly stát prostory budovaného společensko-obchodního centra Breda.

Zúčastněné strany si ale stojí za svým. Prý je vše pořád jen v rámci jednání. „K poště nic nového nemohu říci. Informace uvedena v novinách je pouhá spekulace," tvrdí kupříkladu ředitel dotyčné developerské firmy Radim Bajgar. A ve stejném duchu hovoří také mluvčí České pošty Marta Selicharová: „Bohužel nemáme nové informace. Stále není nic rozhodnuto."

Skutečností ale je, že jak se nám podařilo již dříve zjistit z nejmenovaných zdrojů tak podle neověřených informací se má známý dům na Masarykově třídě vyklidit už do konce roku, a proto je s ohledem na datum zvláštní, že by ještě nepadla žádná rozhodnutí. Nicméně pokud ano, zatím se věc podrobuje přísnému utajení, do něhož není zasvěcen ani magistrát. „Bohužel nemám žádnou informaci. V průběhu času sem tam zavolám paní ředitelce, jestli je něco nového, a stále nic," potvrzuje Dalibor Halátek.

Tomu, že dohoda je už ale připravena a čeká se jen na finální kroky, však nasvědčují některé další indicie. Například v oficiální policejní zprávě z 22. srpna se totiž objevila malá nenápadná informace vedoucí právě k závěru, že u developerů a České pošty je již ruka v rukávě.

Ve zprávě se psalo o ukradeném detektoru kovů ze staveniště obchodního centra. Sama o sobě ne až tolik zajímavá zpráva. Důležitá byla ale část, ve které padla zmínka o tom, kde přesně se zde trestný čin odehrál. Dle policie se tak mělo stát v místech zvaných Horní dvůr, a to doslova „v prostorách budoucí České pošty".

Jak to tedy vlastně se stěhováním pošty do obchodního centra je a jak to dopadne? O tom se dá zatím jen spekulovat a domýšlet se, ale jasno by mělo být velice brzy.