Jak totiž říká zdejší místostarosta Jaromír Nevřela, poslední dobou je tu opravdu rušno. V horizontu tří týdnů tady mělo dojít například k pokusu o vloupání do areálu zahrádkářů či úspěšnému vloupání do základní školy. Jedné mamince zase zloděj vykradl auto během chvíle, kdy odváděla svého potomka do školky.

Rovněž neznámý pachatel pak připravil o všechny osobní věci také obsluhu místního novinového stánku a došlo i na přistižení cizí osoby v prostorách jednoho rodinného domu.

„Taky se nám tady vyskytují osoby, kterým vadí třeba nová fasáda na budově obecního úřadu, proto ji museli vzápětí poničit. Vadí jim asi i nově osázené stromy a keře nebo značky v obci a jistě by se našla ještě spousta věcí," doplňuje Jaromír Nevřela.

V současnosti se to všude jen hemží různými podomními prodejci, kteří se bezstarostně potloukají po soukromých pozemcích, a obyčejní lidé už tak mnohdy nevědí, co si mají myslet. Obecní úřad ve Štěpánkovicích také proto nyní vydal oficiální výzvu obyvatelům, aby věnovali zvýšenou pozornost všem cizím osobám a autům, kteří se tudy pohybují.

A možná přijde ještě jedno zásadnější opatření. „Obec se na podnět policie bude v nejbližší době zabývat možností umístit v obci kamerový systém, který by měl napomoci tomu, aby se kriminalita v obci snížila na minimum," potvrzuje na závěr Jaromír Nevřela.