Unikátní dokument o velkém dni druhého koně Hegnuse z Velké pardubické připravil a zrežíroval Ondřej Carda, který se ve Štěpánkovicích ujal i role moderátora, a to ve velkém stylu.

Milovníci koní měli jedinečnou možnost vidět v kostce odjezd Hegnuse v brzkých ranních hodinách na dostih roku z Velkých Karlovic až po návrat s druhým místem v kapse. Vedle tohoto dokumentu nechal Ondřej Carda nahlédnout i do zákulisí stáje Valencio otce a syna Holčákových.

Plný sál místního kina, zajímaví hosté od koní v čele s žokejem Markem Stromským a Radkem Holčákem. Tak vypadal páteční večer ve Štěpánkovicích.

„Mile mě překvapilo, kolik dorazilo lidí, povedená akce. Je vidět, že Máru Stromského tady mají rádi,“ pronesl Radek Holčák.

Besedy se vedle hlavních protagonistů zúčastnili také další členové stáje Valencio žokejka Zuzana Vokálková a jezdec Adam Čmiel, který Hegnuse během roku jezdil v práci. Došlo i na otázky od diváků. Otevřelo se například téma Josef Váňa a zavření Stromského s Amantem u bariéry. Jak Radek Holčák, tak Marek Stromský si k dostihově legendě nebrali servítky, za což sklidili oba velký potlesk.

„Děkuji všem, kteří přišli, děkuji všem za podporu,“ řekl dojatý Marek Stromský.