Stipendistou se může stát student, který v řádném termínu zašle vyplněnou žádost, je doporučen výběrovou komisí daného programu, projde osobním pohovorem a je vybrán řídícím výborem Výzkumného a vývojového centra.

Podmínkou pro získání podpory je vypracování speciálního projektu nebo studie z oblasti informatiky, telekomunikací, elektroniky nebo počítačové grafiky. Vodafone stipendium je koordinováno a řízeno Výzkumným a vývojovým centrem – společným výzkumným pracovištěm Vodafonu, Ericssonu a Českého vysokého učení technického v Praze.

Letos rozdělí Vodafone v rámci stipendia jeden milion korun na studentské projekty z celé ČR. „Stipendiem odměňujeme každý rok zhruba čtyřicet nadaných studentů. Letos bychom chtěli více podpořit také studenty mimopražských univerzit,“ říká manažer a koordinátor Vodafone stipendia Michal Frýda. V rámci Vodafone stipendia vyvinuli studenti v minulosti např. unikátní GSM/GPS navigační systém pro nevidomé nebo GSM řiditelnou vzducholoď.

Zájemci z řad opavských vysokoškoláků získají stipendijní žádosti i všechny potřebné informace na webových stránkách www.rdc.cz.