S projektem začali už vojáci patřící k osmé jednotce, tedy také muži sloužící ve vlasti v Opavě.
Těm se podařilo s pomocí žáků Základní školy generála Heliodora Píky ve Štítině a také svého kaplana získat celkem 3600 dolarů, za které jejich následovníci, sloužící v Logáru v současné době, nakoupili koberce, závěsy, velkou skříň, botník, postýlky a kolébky s matracemi, polštáři, dekami a ložním prádlem, stoly se židličkami a křesílky, lavice a jídelní stoly, nádobí a vařiče. A samozřejmě také hračky.
Jak při návštěvě českých vojáků řekla ředitelka Nafisa Baha, školu navštěvuje řádově 200 dívek ve věku od šesti do patnácti let. Škola jim poskytuje klasické vzdělání v předmětech, na které jsou zvyklí i naši školáci. Další důraz je zde však kladen i na praktickou výuku, ruční práce, vaření a také na šití, vyšívání a výrobu keramiky.
Ostatně prodej výrobků žákyň z místní dílny je pro školu také vítaným finančním přilepšením. Provoz školy zajišťuje lógarské ministerstvo školství a kromě českého Provinčního rekonstrukčního týmu ji dále podporují také příslušníci Afghánské národní armády.
Školka pak má kapacitu šestnácti dětí, o které se budou starat tři vychovatelky, dvě ošetřovatelky a jedna kuchařka. Tvoří ji dvě místnosti ve školním areálu herna s jídelnou a ložnice. Ambicí je začít zde děti již odmala připravovat na školní výuku, i proto si do vybavení vedení školky vyžádalo také edukativní hračky, dětskou abecedu a hrací tabulky.