O tom, že by na vlakových přejezdech ve Štítině mohly přibýt závory, jedná obec se Správou železničních dopravních cest už několik let. Nyní však přišla dobrá zpráva, neboť bylo rozhodnuto o tom, že závory ve Štítině budou.

„První budou instalovány u železniční budovy poblíž štítinského obecního úřadu v ulici Hlavní, další pak při výjezdu na silnici třetí třídy číslo 4673 směrem na Mokré Lazce," přiblížil starosta Štítiny Štěpán Koník.

Právě druhý zmíněný železniční přejezd trápí řidiče při průjezdu obcí asi nejvíce a byl dějištěm už řady dopravních nehod. „Celkově na přejezdech ve Štítině bylo srážek aut s vlakem již mnoho, ovšem nutno říci, že v posledních dvou letech jich ubylo. Důvodem jsou především dílčí opatření, například nová značení umístěná na komunikaci, která řidiče upozorní, aby dbali zvýšení opatrnosti a bezpečnosti.

S dopravní policíi máme v tomto ohledu naštěstí velmi dobrou spolupráci, stejně tak i se Správou železničních dopravních cest," pokračoval Štěpán Koník.

Závory by se na štítinských přejezdech měly objevit nejpozději během roku 2018. „V letošním roce budou probíhat nějaká stavební řízení, ale podle mých informací by měla být instalace závor dokončena nejpozději začátkem následujícího roku," doplnil Štěpán Koník.