Velkým úspěchem opavských policistů a strážníků skončil první ročník střelecké soutěže pořádané velitelem 53. brigády PSEB generála Heliodora Píky jako Velká cena ve střelbě jednotlivců a tříčlenných družstev.

Své reprezentanty na opavskou střelnici sv. Anna vyslaly ozbrojené složky z Moravskoslezského a Olomouckého kraje, ale také Klub vojenských důchodců či záchranáři z Hlučína. „Soutěžní klání se uskutečnilo v kategorii mířené střelby a to ze samopalu vzor 61 (Škorpion) a pistole vzor 82.

O kvalitě účastníků jasně hovoří malé bodové rozestupy mezi všemi čtrnácti soutěžícími celky,“ uvedl k akci Petr Šiler, tiskový a informační důstojník 53. brigády v Opavě.

V soutěži profesionálních složek, které potenciálně ke své práci a ochraně ochranně někdy musejí použít i střelnou zbraň, bylo velkým překvapením, že v jednotlivcích v konkurenci 42 střelců vyhrál strážník Městské policie Opava Josef Pokorný s nástřelem 192 body před Janem Pekárem z velitelství společných sil Olomouc (190 bodů) a Martinem Pavlíčkem (189 bodů).

Překvapení to nebylo jen pro ostatní, ale i pro samotného vítěze: „Jsem moc spokojený a také překvapený. Je to moje první zkušenost z tak velké soutěže a hned vítězná. Určitě se chci zúčastnit dalších podobných střeleckých klání,“ netajil se radostí Josef Pokorný.

V kategorii družstev dominovalo družstvo Policie České republiky ve složení Jaroslav Kordula, Vlastimil Černín a Tomáš Jaroš s 539 nastřílenými body, následované týmem Krajského vojenského velitelství Ostrava a třetími vojáky 102. průzkumného praporu z Prostějova.

„Obě družstva dosáhla shodný celkový počet bodů, a tak dle soutěžních propozic rozhodovaly výsledky z jednotlivých disciplín, díky kterým vítězství ostravským o vlásek uniklo,“ upozornil Petr Šiler a dodal, že družstvo opavských strážníků v tomto těšném souboji ztratilo čtyři body a skončilo na nepopulárním čtvrtém místě.

„Dobrý sportovní výsledek Městské policie v Opavě však není překvapením. Již druhým rokem zde funguje střelecký klub, který pořádá pravidelné výcviky a své členy zdokonaluje. Strážníci jsou tak připraveni zvládat i ty nejkrizovější situace na ulici.

Není to také první ani poslední soutěž, které se účastnili. Nedávno reprezentovali Opavu na mistrovství v obranné střelbě, které se konalo v Přerově,“ nechala se slyšet mluvčí opavských strážníků Pavla Losertová.