Větvičky malého smrčku se začaly v jednu hodinu odpoledne plnit přáníčky, která si děti samy namalovaly. Vyzdobeným papírkům svěřily představy dárků, které by si k letošním Vánocům skutečně moc přály. Díky ochotným sponzorům z řad firem i veřejnosti je najdou v balíčcích, které si 19. prosince v dětském domově společně rozbalí pod svým vánočním stromkem. Určitě jim udělají velkou radost. Ta však pro mnohé z nich nebude jediná, která je o Vánocích čeká.

„Na dárek, který jsem tu dnes pověsila, se určitě moc těším, ale ještě víc se těším na to, že budu na Štědrý den doma u rodičů,“ řekla třináctiletá Kristýna. Její stejně stará kamarádka Jana prožije Vánoce také v kruhu své rodiny. „Od našich určitě dostanu hodně dárků a přivezu jim ukázat i ten, který dostanu v Opavě ze svého přání,“ těší se Jana.

Na stromeček pověsila své přání i desetiletá Kristýnka, které Ježíšek letos nadělil náhradní rodinu. Z opavského dětského domova se do ní přestěhuje právě dnes a je trochu nejistá. „Budu bydlet v jiném městě a docela se těším, jen mám trochu strach,“ řekla dívenka tichým hláskem. Balíček poputuje za ní do nového domova.

Odpolední program na pódiu, provázený příjemně svítícím sluníčkem, lákal stále víc diváků a náměstí se začalo zaplňovat. „Konferenciér bude přítomné návštěvníky průběžně informovat o možnosti zapojení do našeho Stromu splněných přání. Někteří sponzoři se už přihlásili a noví zájemci se ještě hlásí,“ konstatovala organizátorka projektu Deníku Hana Kurajská. Pro všechny přítomné děti měla ještě připravené soutěže se sladkými odměnami. V 16 hodin byla ve stánku organizace Elim ukončena humanitární sbírka a její výtěžek bude spravedlivě rozdělen mezi ni a dětský domov. Obě instituce ho využijí ve prospěch dětí a mládeže.