Jedním z nich je i student Slezského gymnázia v Opavě Petr Mastný. „Druhý ročník soutěže byl velmi náročný, nicméně úroveň závěrečných projektů je opravdu velmi vysoká,“ hodnotila výsledky soutěže europoslankyně Zuzana Roithová a dodala, že to je také důvod, proč je oproti loňským čtyřiceti pěti výhercům Cesty do Evropského parlamentu letos výherců pouze sedm.

„Práce studenta z Opavy patřila k těm nejlepším,“ dodala Roithová. V prvním kole se studenti vžili do role novináře a vytipovali si problém, o kterém napsali článek. V druhém kole pak sestavili miniprojekt, ve kterém hledali řešení problému. Některé z projektů měly kvalitu odborné práce.

Student Petr Mastný z opavského gymnázia si zvolil za téma Bioethanol jako alternativní palivo. „Můj projekt se týká každého, protože závislost na ropě, hledání alternativních pohonů a energií jsou aktuální záležitosti,“ vysvětluje Petr Mastný, který v soutěži uspěl hned napoprvé.

Vedení Slezského gymnázia je úspěchem svého studenta potěšeno. „Petr patří mezi studenty, kteří naši školu skvěle reprezentují. Patří mu za to poděkování,“ uvedla ředitelka Slezského gymnázia Milada Pazderníková. Soutěž pořádá česká pobočka organizace Generation Europe ve spolupráci se Zuzanou Roithovou.

Více informací o soutěži najdete na www.generation-europe.cz.