Své ambice v dovednostech barmana, výčepního, baristy nebo mistra v přípravě čajů v nich pustilo z řetězu sto čtyřicet účastníků z hotelových a vyšších odborných škol. Opavská hotelová škola se nejenom zapojila, ale přímo triumfovala.

„Druhačka“ Rozálie Janečková předvedla jak znalosti, tak i komunikativní dovednosti a techniku čepování piva, za což si v tradiční a letos četně obsazené soutěži výčepních vybojovala zlato. Pozadu však nezůstala ani její týmová kolegyně Kateřina Kantorová z třetího ročníku, která porotu překvapila schopnostmi rozlišit chuťové nuance jednotlivých asijských čajů a správně je identifikovat.

Její senzorické schopnosti přinesly škole druhé zlato. Zbylí členové opavského týmu, „druháci“ Adam, Tereza, Nikol a Adam se domů vrátili sice neumístění, ale plni dojmů, zážitků a pocitu dobře odvedené práce. Svými výkony naznačují, že čas jejich ocenění je už téměř na dosah.

Ve škole se studenti zabývají přípravou a servisem různých nápojů,v rámci výuky ale soutěže si přece jenom žádají pečlivější přístup a týmovou práci žáků i odborných pedagogů. „Na přípravu jsme měli zhruba měsíc a to není moc, když uvážíme, že tato soutěž byla pro zúčastněné studenty jejich premiérou. Kromě nutných znalostí a dovedností si svou odvahou zřejmě vysloužili i trochu toho potřebného soutěžního štěstí.

Rozhodli jsme se totiž přihlásit hned do několika soutěží najednou, abychom soutěžní zkušenosti získali hned napoprvé. Byl to risk, který přinesl své ovoce,“ hrdě konstatuje odborný pedagog Alexandr Burda. Opavská Střední hotelová škola a Vyšší odborná škola tak může být na své pedagogy i studenty právem pyšná. Účast v odborných soutěžích je pro studenty navíc i dobrou motivací setrvat v covidem těžce zkoušeném oboru a rozvíjet kvalitu gastronomických služeb.