Ti již pošesté oceňovali nadané žáky středních škol z celého kraje. Z devětačtyřiceti navržených kandidátů obdrželo ocenění nakonec čtyřiadvacet studentů. Mezi nimi také mladí lidé z Opavska. K těm patří Nikola Ambrožová z Gymnázia Vítkov, která byla oceněna za vynikající studijní výsledky, vítězství v okresním i krajském kole Středoškolské odborné činnosti (SOČ) v oboru biologie a za přípravu a realizaci školních muzikálových představení Bídnici a Hrabě Monte Cristo.

Druhým z těch, jejichž práci krajský úřad ocenil, je Petr Dluhoš z Mendelova gymnázia Opava. U něj hrál prim také vynikající studijní prospěch a především vítězství v konkurzu International Space Camp (ISC), za něž získal, jako jediný z České republiky, týdenní pobyt ve středisku NASA, a za druhé místa v národní soutěži RoboTour, která se zabývá konstrukcí a programováním robotů. Ondřej Kubesa, třetí z oceněných, je studentem Masarykovy střední školy zemědělské a Vyšší odborné školy Opava. On si své vavříny vysloužil za vítězství v soutěži Implementace alternativních vzdělávacích pomůcek do výuky, za první a páté místo v soutěžích latinskoamerických tanců a také za druhou příčku v Českém poháru v outdoorovém závodu hlídek, za účast v celostátní soutěži EUROPANOSTRA a za účast v krajském kole Středoškolské odborné činnosti (SOČ).

Poslední ze čtyřlístku je Lukáš Peza ze Střední školy hotelnictví, gastronomie a služeb SČMSD v Šilheřovicích, za aktivní přístup ke studiu s výborným prospěchem, vzornou reprezentaci školy na odborných soutěžích, obsazení druhého místa v mezinárodní soutěži Gastro Junior Brno 2007 Nowako Cup, za třetí příčku na Gastro festivalu Ostrava a za prezentaci školy na veřejných akcích.