Devatenáctiletá rodačka z Kopřivnice absolvuje během třítýdenního pobytu soustředění, jehož vyvrcholením bude hlavní soutěž o korunku krásy pro rok 2011.

Co na ni během pobytu v Číně čeká? „V úvodním soustředění nás čeká několik charitativních akcí a výletů. Hlavní náplní bude posléze příprava na samotné finále,“ řekla redakci Deníku Barbora. Soutěžit se bude celkem ve čtyřech disciplínách, mezi které patří promenády v plavkách, ve večerních šatech a v národních krojích. Vše bude zakončeno rozhovorem v angličtině.

Barbora do Pekingu letí plná očekávání. Jejím tajným snem je vítězství, ale příležitost zúčastnit se akce mezinárodního formátu vnímá především jako obrovskou zkušenost. „Těším se na seznámení s novými lidmi, poznám odlišnou kulturu. V Číně jsem ještě nebyla,“ dodává.

Ve světě modelingu se pohybuje již od svých patnácti let, kdy ji maminka přihlásila do soutěže o tvář časopisu Joy. Dostala se do finále, ve kterém si ji vyhlédla modelingová agentura. Díky ní se jí otevřela brána ke kariérnímu růstu. Svou první velkou stáž absolvovala před třemi lety v Miláně.

„Strávila jsem tři měsíce prací pro Pradu, Marka Jacobse nebo Marni,“ pochlubila se půvabná blondýnka. O rok později působila jako hosteska restaurace Elite Models ve francouzském městě Biarritz. A kam povedou Barbořiny kroky v nadcházejících měsících? „S pozvánkou na World Super Model Contest mi v Pekingu s předstihem nabídli tříměsíční stáž.

Pokud vše dobře dopadne, zamířím po letním zkouškovém období zpět do Číny,“ naznačila své plány Barbora.

Jakub Vaněk