„Projekt revitalizace parku právě probíhá. Již v loňském roce jsme na Státním fondu životního prostředí České republiky podali žádost o dotaci, která nám nakonec byla úspěšně přidělena. Její výše činí osmdesát procent. K ní byla Olgou Šamárkovou zpracována také projektová dokumentace, na které se podíleli i zastupitelé naší obce," uvedl starosta Sudic Petr Halfar.

Výběrové řízení na zhotovitele celého projektu proběhlo v letošním roce. „Soutěž vyhrála firma Okrasné školky Oldřišov. V březnu se v parku podle plánu pokácely některé dřeviny a došlo také k odstranění všech kořenů," pokračoval.

Nový park má být adekvátním reprezentativním místem, kde vznikne prostor pro odpočinek a relaxaci a také k setkávání obyvatel. Centrálním prvkem je vzrostlý smrk, který v zimě slouží jako vánoční strom. Ten ale bude pokácen a na jeho místě se vysadí nový, který bude v době Vánoc dále plnit svou funkci. Součástí revitalizace je také oprava chodníků.

„Již proběhlo demontování chodníků v parku i v jeho okolí. Ten, který vede parkem, bude financován z dotace, ostatní pak zaplatí obec, zároveň bude instalováno také nové osvětlení. Postaví se také lavičky. V celém prostoru bude zaseta tráva, zasadí se další stromy, záhony keřů a květin," uvedl pro Deník Petr Halfar.

Celkové náklady na revitalizaci obecního parku se pohybují ve výši pěti set padesáti tisíc korun. „Částka z dotace činí tři sta devadesát tisíc, obec pak dodá finance na chodník okolo parku za sto šedesát tisíc korun. Podle smlouvy by měl být celý projekt dokončen nejpozději do konce měsíce května.

Předpokládáme ale, že vše bude dokončeno ještě v předstihu," doplnil Halfar.

Veronika Bernardová