Kaple je totiž vyrobena z kovového skeletu. Nachází se na katastru Zlatník, na rozhraní jaktařského, opavského a slavkovského katastru.

„Kaple byla několikrát poškozena buď požárem, válečnými událostmi nebo nakonec proto, že se nehodila do tehdejší doby,“ řekli redakci lidé, kteří se starají o údržbu kaple a okolního prostředí, a kteří nechtějí být jmenováni.

V roce 1959 byla kaple zničena. Historie vzniku je podle jejich slov známá. „Méně známé jsou osudy tohoto poutního místa z let po první a druhé světové válce. Sbíráme staré fotografie a také vzpomínky pamětníků,“ pokračují s tím, že kaple byla obnovena v roce 2002 díky společné pomoci kněží a farníků ze Stěbořic, Slavkova a Opavy a díky sbírce.

Jak dále zmínili, letos se tam konala již sedmá pouť. Kaple byla původně zděná, nyní se však na původním místě nachází její kovový skelet. „Kaple byla obnovena podle původního tvaru a velikosti uměleckým kovářem Romanem Míčkou ze Zlatníků,“ podotkli se slovy, že kapličku vyrobil kovář v hale na Palhanci.

Doplnili také, že na původní základní část kříže, která se jako jediná dochovala, zhotovil ručně kovaný kříž. Kristus na kříži je rovněž ozvláštněn, a to tím, že je na kříži vyfrézovaný. „Vnitřní vybavení, které se na pouť dováží z kaple ve Zlatníkách, je rovněž dílem tohoto kováře,“ dodali.

Čtenáři, kteří mají staré fotografie, nebo ví, co se stalo s původním vybavením kaple, se mohou ozvat na farním úřadě ve Stěbořicích.