Není tomu tak dávno, kdy z policejních svodek prosákla zpráva, že měl v Opavě v ulici Mezi Trhy v bytě své manželky zbít svou tchyni, potíže měl rovněž s řízením pod vlivem alkoholu, a nyní má další problém: zbil bývalého přítele své ženy, devětatřicetiletého V. D.

I když se to stalo zhruba před měsícem, Monika Červeňanová, která vše viděla a slyšela, se rozhodla se svým svědectvím vystoupit na veřejnosti až nyní.

A proč se odhodlala svědčit proti muži, kolem kterého se chodí po špičkách? „Nemíním nikomu škodit, ale byl to pro mě dost velmi nepříjemný zážitek. Nechci, aby Pospěchovi zase vše prošlo,“ zdůvodnila drobná blondýnka v naší redakci.

V úterý 13. prosince seděla se svým známým V. D. v opavském Safari baru. Bylo po půlnoci, když mu přišla varovná SMS od Pospěchovy manželky, ať z baru raději odejdou, jinak budou mít problém. To už byl Pospěch v baru také. Když procházeli kolem něho ven, fotbalista se podle Moničiných slov náhle postavil, natáhl se přes ni a jednou tvrdou ranou poslal V. D. k zemi.

„Pak ho Pospěch ze země nadzvedl, a když zjistil, že nereaguje, nechal ho ležet a se svým kamarádem odešel. Vítek ležel v kaluži krve, byl chvíli v bezvědomí, měl poraněnou hlavu, a jak se později ukázalo, i zlomený kotník,“ vypráví Monika Červeňanová. Záchranka odvezla zraněného do nemocnice, kde mu hlavu ošetřili, kotník dali do nechodící sádry, kterou má doposud.

„Do nemocnice pro nás přijel náš kamarád fotbalista Jaroslav Kolínek. Společně jsme Vítka odvezli domů. Na nic si nepamatoval. Léky dodnes bere stále,“ vypráví Opavanka, která policistům podala svědectví a poskytla jim i SMS od Pospěchovy manželky.

Pospěchův advokát: „Fotbalista je v těžké finanční a životní situaci“

„Víte, někdo si může říct, že Pospěch řešil ranou do zubů klasický manželský trojúhelník, a že je to tedy v pořádku. Jenže V. D. byl přítelem Pospěchovy ženy v době, kdy to mezi manželi neklapalo. Mně a mým kamarádům ale nejvíc vadí ta zákeřnost a zbabělost, s jakou Vítka napadl. Byl to úder ze zlosti. Když je Pospěch takový frajer a sportovec a musí se prát, tak ho měl pozvat ven na férovkou,“ pokračuje Monika Červeňanová, která čeká, zda případ nebude zameten pod koberec.

Pospěchův advokát Jiří Kubíček z Olomouce uvedl, že fotbalista je z finančních a existenčních důvodů pod obrovským tlakem již rok a půl, kdy mu prý bylo velmi ublíženo. „Je v těžké životní situaci. To, co se v Opavě mělo stát, samozřejmě nemohu vyloučit. Mívám k jeho chování výtky, ale do života mu mluvit nemohu. Nyní čekám, jak dopadne vyšetřování,“ řekl Kubíček.

Pospěchův trenér František Straka se v pondělí na adresu svého svěřence zdržel konkrétního komentáře. „Absolutně mě to nezajímá, je to jeho privátní sféra,“ odpověděl do telefonu.

Pospěchův případ leží nyní na stole Okresního státního zastupitelství v Opavě. „Třicetiletý muž je podezřelý z výtržnictví, za což hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ uvedla opavská policejní mluvčí Dagmar Schindlerová.

Zbyněk Pospěch: Není pravda, že netrénuji

Redakce včera se Zbyňkem Pospěchem opakovaně komunikovala. Na jeho přání mu nakonec poslala několik otázek. Zde jsou odpovědi.

1. Proč nyní netrénujete?
Není pravda, že netrénuji. Kvůli přetrvávajícím zdravotním obtížím trénuji zatím individuálně, plním tréninkový program naordinovaný kondičním trenérem a lékaři. Do společného tréninku s A-týmem jsem se zatím nezapojil proto, že stále doléčuji zranění třísla z podzimní části sezony. Pokud nenastanou komplikace, tak lékařské prognózy jsou optimistické, do dvou až tří týdnů bych se měl zapojit do přípravy s a mužstvem včetně herních tréninků.

2. Je pravda, jak tvrdí váš advokát Jiří Kubíček, že jste rok a půl pod velkým finančním a existenčním tlakem?
3. Je pravda, že jste v opavském Safari baru 13. prosince 2011 bezdůvodně a bez předchozího varování fyzicky napadl muže?
4. Jaký byl důvod?
5. Je takové chování hodno profesionálního sportovce?

Fotbalista Zbyněk Pospěch dále odpověděl: Otázky 2, 3, 4 a 5 nebudu v tuto chvíli komentovat.