Celá záležitost je ale opředena záhadou a zatím existuje více otázek než odpovědí. Deník zjišťoval, co se vlastně stalo, i u policistů.

Takřka všichni, kteří věc zaznamenali, ji popisují totožně – něco někde bouchlo, byly slyšet rány a vidět záblesky. Otřásala se okna i domy, následovala tlaková vlna.

Jako „epicentrum“ je označována lokalita mezi Slavkovem a Oticemi. Avšak otřesy lidé pociťovali i v obcích a městech vzdálených kilometry daleko. Obrátili jsme se proto s žádostí o bližší informace na policii. Ani ta ale světlo do případu nevnesla.

„Krátce po 21. hodině jsme skutečně přijali oznámení o tom, že někde mezi obcemi Slavkov a Otice mělo dojít k detonaci. Hlídky jely situaci prověřit. Policisté oblast propátrávali, avšak nezjistili nic. Ani, že by něco bouchlo, ani náznaky po výbuchu, případně odkud by výbuch mohl pocházet. Další oznámení už pak nepřišlo,“ řekla Deníku policejní komisařka Kateřina Kubzová.

Lidé se o událost zajímají také na sociálních sítích, avšak ani zde není k dispozici mnoho relevantních informací. Někteří si ze zprávy utahují a míní, že už začala česká mobilizace v souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině. Další konstatují, že znovu ožila Otická sopka (přírodní památka - pozn. red.), že má událost spojitost s vojenským výcvikem na Libavé, anebo že spadl meteorit.

Tématu se budeme dále věnovat (oslovili jsme také odborníky z řad meteorologů, seismologů apod.). 
Máte i vy k události bližší a podložené informace, případně jste byli svědky dané události, podařilo se vám jev zachytit objektivem? Ozvěte se nám na webeditori.SM@denik.cz nebo veronika.bernardova@denik.cz.