Street workout vznikl ze sportovní gymnastiky a je založen na cvičení s vlastní váhou. V průběhu roku nabízí spolek několik kurzů. Fénix kids, který funguje pod hlavičkou Střediska volného času Opava, je určen pro děvčata a chlapce od osmi do dvanácti let a zaměřuje se na celkový rozvoj pohybu. Street workout pro zájemce od třinácti let využívá ke cvičení pouze tři věci, a sice hrazdu, bradla a vlastní tělo. „Tomuto sportu se může věnovat kdokoliv, kdo má chuť na sobě pracovat. Nejen, že rychle zpevníte a vytvarujete postavu, ale také získáte komplexní sílu,“ vyjmenovala Širancová výhody workoutu. Dále Flexi yoga, která není věkově omezená, nabízí vývoj flexibility. „Důležité je, že takto získaná ohebnost je snadno udržitelná i do následujících let,“ pokračovala. A konečně také tříměsíční kurz Komplex, ve kterém si zájemci osvojí základy správného provádění cviků formou kruhových tréninků.

Aktuálně ještě fungují v letním režimu. „Až do půlky října cvičíme venku, konkrétně na street workoutovém hřišti u školy v ulici 17. listopadu v Opavě-Kylešovicích a ve fitness zóně v opavských Městských sadech,“ upřesnila Nikol Širancová. Přes zimu využívají tělocvičnu v ulici Praskově a na Základní škole Ilji Hurníka v Opavě.

Nabízí také workshopy pro školy

Workshopy mají u žáků základních škol velký úspěch. „Vidí, co vše mohou se svým tělem dokázat, na vlastní kůži si mohou cvičení vyzkoušet. I díky tomuto se hlásí další členové, aktuálně se k nám přidalo sedm nových dětí,“ pochvaluje si trenérka. Lektoři jsou dva, společně s ní ještě Petr Hubálek, který je rovněž majitelem sportovního klubu. „Navíc máme k rukám šikovné pomocníky, kteří s námi cvičí již delší dobu,“ uvedla.

Zapojili se také do projektu Nápady pro Opavu, kde skončili na druhém místě. Na rozšíření fitness zóny v Městských sadech tak získali částku 165 tisíc korun. „Doufáme, že během příštího roku dojde k realizaci, nyní čekáme na vyjádření města,“ uzavřela Nikol Širancová s tím, že by zde měla vyrůst nová dvoumetrová hrazda a také bradla.

Kaple stojí na kraji obce.
Z historie regionu: Kaple Nejsvětější Trojice slouží znovu věřícím