V průběhu soboty až do nedělních 11 hodin vyjeli hasiči v kraji k sedmdesáti událostem. Z toho 28 událostí bylo způsobeno silným větrem. V jednom případě na Frýdecko-Místecku se jednalo o uvolněné plechy na střeše domu, všechno ostatní byly polámané stromy a větve stromů spadané na elektrická vedení, oplocení zahrad a silnice.

Nejvíce případů způsobených větrem bylo na Opavsku (11), Bruntálsku (7) a v horských oblastech Beskyd na Frýdecko-Místecku (6). V ostatních okresech bylo případů podstatně méně, v Ostravě a na Karvinsku například jediný, na Novojičínsku dva případy.

Přesto právě případ spadlých stromů v okrese Nový Jičín měl nejvážnější důsledky. Větrem vyvrácené a polámané stromy tam nedaleko Jistebníka spadly na hlavní železniční trať Bohumín – Přerov a poškodily trakční vedení.

Další větší komplikaci způsobil vítr poblíž Kružberka na Opavsku, kde byla dnes v noci zcela neprůjezdná hlavní silnice číslo 46 spojující Šternberk s Opavou. Na jejím uvolnění od ranních nedělních hodin pracovali zaměstnanci SúS Moravskoslezského kraje.

(pef)