Účastníkům však není osmnáct, nýbrž třiatřicet až pětapadesát let a spárovaní byli už dlouho před zahájením kurzu.

Promenáda končí a taneční mistr předvádí krokové variace waltzu, které kurzisté poctivě vyšlapávají nejdřív sólově a nakonec v párech s hudbou. Sálem zní smích, hovor, potlesk a účastníci se zjevně výborně baví.

Hlasujte v anketě:
Chodili jste do tanečních?

„V našem okolí nikdo podobný kurz nedělá, a když jsme na internetu objevili nabídku pana Spáčila, bylo hned jasno. Ani na chvíli jsme ještě nelitovali, protože se tady cítíme pokaždé skvěle. Zopakujeme si všechny tance a v lednu hurá do plesové sezony,“ uvedl třiatřicetiletý Stanislav Kučera z Města Albrechtic.

Kučerovi se do Slavkova autem střídavě dopravují s krnovskými manžely Chomovými. Ti se o možnosti tanečního kurzu pro dospělé dozvěděli z inzerátu v Kauflandu a také nezaváhali.

„Valčík se tady učím úplně jinak než kdysi v tanečních. Beru to jako příjemné zpestření svého tanečního repertoáru,“ míní devětatřicetiletý František Choma s ujištěním, že ho tancování baví a nemá s ním problémy.

Kurzisté se postupně se zjevnou chutí pouštějí do zvládání dalších tanečních figur. Během mazurky se občas nedokážou srovnat a mají z toho velkou legraci, krev jim rozproudí mamba.

Taneční kurzy pro dospělé vede Mirek Spáčil už dvanáct let a zájem je stále větší. „Až takový, že jsem pro ně v Opavě nenašel dost velký sál. Do konce roku budeme ještě ve Slavkově, ale od ledna se přestěhuji do opavského Obecního domu.

Kurzy pro dospělé dělám obzvlášť rád, protože jsou plné humoru a dobré nálady. Někdy až obdivuji, jak tihle lidé dokážou hodit za hlavu všechny starosti a bavit se jako studenti,“ konstatuje taneční mistr Mirek Spáčil.